| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Středa, 26.listopadu 2014, týden:47  Svátek má: Artur, zitra: Xenie
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 242
Komentářů: 4
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Budoucí vláda města? Vybírat si bude ANO
Autor: admin, Neděle, 12.10. 2014 - 11:16:48, Zprávy, 205 čtenářů, 433 bytů
Zpravodajství
Přelouč - Hnutí ANO zvítězilo. V Přelouči získalo z 21 mandátů 6. Dosavadní starostka Přelouče Irena Burešová tak zřejmě neobhájí křeslo starostky. Patrioti pro Přelouč spolu s ODS a nezávislými kandidáty obsadilo 4 mandáty. Dvě křesla ze čtyř ztratila místní sociální demokracie, stabilní dvě křesla obhájili komunisté, do zastupitelstva nově přibude Koalice pro Přelouč s dvěma mandáty a TOP 09.

Jihlava zakončila sezónu. Ještě ale bude Přelouč
Autor: admin, Středa, 08.10. 2014 - 08:03:01, Sport, 46 čtenářů, 1145 bytů
Auto & moto

2014_trucktrial_prelouc.jpgPosledním letošním trucktrialem byl  víkendový závod v Jihlavě, když se zde tato motoristická disciplína vrátila do dávné lokality po několikaleté pauze. Z trucktrialu je to tedy pro letošek již vše. Nicméně pro fandy jízdy v terénu je připravena ještě jedna podobná akce. Uskuteční se v Přelouči.Tedy na východě Čech a mezi Pardubicemi a Kolínem.

Bude se jednat hlavně o show a ukázku, co vyznavači offroadtrialu dokáží. Chybět by neměl ani Bohouš Čáp, mimochodem vítěz své kategorie z Jihlavy, který je právě z Přelouče. Takže  fandové uvidí i jeho trucktrialovou Avii ( s nálepkami motormixu).

A ještě to hlavní - akce se uskuteční za necelé dva týdny, o víkendu 18 a 19. října 2014 a to na zdejším tankodromu, či zkušební dráze. Ta by se měla nacházet na okraji Přelouče na straně směrem od Pardubic.Padající klasy kukuřice odkryly marihuanu
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 12:07:07, Černá kronika, 56 čtenářů, 1023 bytů
Policie

Pardubicko - Prozatím neznámý pěstitel "opečovával" několik desítek rostlinek konopí na kukuřičném poli v katastru obce Chýšť na Bohdanečsku do chvíle, než ho s kosením předběhli zemědělci. Právě oni při sklizni kukuřičné úrody narazili na nezanedbatelný rozměr půdy, kde rostla marihuana. Kolegové z Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč všechny rostliny zajistili, na případu pracují s kriminalisty, jejich společným cílem je zjistit, kdo že má tuto úrodu na svědomí.Ministerstvo zemědělství plánuje další opravy hřebčína Kladruby
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 09:37:16, Ekonomika, 19 čtenářů, 1931 bytů
Koně / dostihy

Ministerstvo zemědělství chce pokračovat v opravách areálu Národního hřebčína v Kladrubech i po ukončení současného projektu rekonstrukce. Část hřebčína prochází opravou za 300 milionů korun. Dosáhnout požadované úrovně by stálo minimálně 700 až 800 milion korun, řekl novinářům při návštěvě Pardubického kraje ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

"Je to první etapa, nedokážeme v areálu zrekonstruovat úplně všechno. Má obrovskou perspektivu a budoucnost pro celý Pardubický kraj," uvedl Jurečka. Ministerstvo chce na budoucí opravy využít jak státní tak evropské peníze. Provoz hřebčína stojí ročně 80 milionů korun.

Na současnou rekonstrukci hřebčín získal dotaci z Integrovaného operačního programu. Opravuje 17 budov a dalších pět volných prostranství nebo sousoší. Jde o stáje, zámek, kostel, kapli, hájovnu, vodárenskou věž a kočárovnu v Kladrubech, hříbárnu Františkov v Selmicích a stáje Josefov. Práce by měly být hotové do konce letošního roku.ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 09:34:08, Ekonomika, 29 čtenářů, 1715 bytů
Zpravodajství

Praha - Státní železniční dopravce ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí ze severočeských dolů do elektrárny Chvaletice. V soutěži o zakázku nabídlo ČD Cargo nejnižší cenu, konkrétně 93 korun za tunu uhlí. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Uhlí do Chvaletic od loňska vozí AWT Zdeňka Bakaly, za tunu uhlí si účtuje 160 korun. 

"ČD Cargo ukázalo zkušenost i dravost. Potěšilo nás, že byli schopni konkurovat novým soukromým firmám, a velmi příjemně nás překvapila i vysoutěžená cena,“ řekl deníku obchodní ředitel Severní energetické, které patří důl ČSA i chvaletická elektrárna, Damir Dordevič. AWT podle MfD nabídlo v soutěži cenu zhruba 100 korun za tunu.Splavnění Labe přinese nová pracovní místa, shodují se v Přelouči
Autor: admin, Středa, 01.10. 2014 - 08:14:02, Zprávy, 60 čtenářů, 3606 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Na vybudování krytého bazénu zatím údajně město Přelouč nemá peníze.

Vybudování krytého bazénu a splavnění Labe. To jsou dvě témata, která hýbou děním ve druhém největším městě na Pardubicku – Přelouči. Tedy alespoň mezi tamějšími kandidáty na starostu.

V anketě Deníku se obyvatelé Přelouče už před časem shodli, že by město krytý bazén vybudovat mělo. Otázkou ovšem je, zda by jeho stavba a především pak provoz byly ekonomicky udržitelné.

Bazén? Sebevražda

Současná starostka Irena Burešová, která nyní kandiduje za uskupení Patrioti pro Přelouč, se vymezila jasně proti výstavbě krytého bazénu. „Bazén určitě postavit nenecháme, nemůžeme si dovolit udržet jeho provoz. Na vlastní stavbu bychom sice asi dotace získali, ale provozní výdaje by byly osm milionů korun ročně, a to zkrátka nemáme. Byla by to pro nás ekonomická sebevražda," podotkla Irena Burešová.

S tím souhlasí i Lukáš Spurný (TOP 09). Nemyslím si, že by vybudování a především pak provoz krytého bazénu v Přelouči byl ekonomicky udržitelný. Samozřejmě, kdyby nějaká studie potvrdila, že to udržitelné je, byl bych moc rád," uvedl kandidát na starostu za TOP 09.Z rozhoupané gondoly ruského kola v Heřmanově Městci vypadla žena i s dcerou
Autor: admin, Neděle, 24.08. 2014 - 23:12:40, Černá kronika, 63 čtenářů, 1513 bytů
Zpravodajství

Z jedné z gondol ruského kola na pouti v Heřmanově Městci na Chrudimsku, z výšky zhruba deseti metrů, vypadla v neděli odpoledne 35letá žena i s dcerou. Obě utrpěly zranění, žena bojuje o život. Na místě zasahoval vrtulník.

Zraněná žena navštívila atrakci se svou zhruba desetiletou dcerou, přítelkyní a jejím malým synem.

Podle svědků ženy gondolu zhruba ve výšce deseti metrů rozhoupaly. „Jedna z nich se neudržela a z gondoly vypadla. Její pád nejprve zbrzdila gondola pod ní, poté ale žena dopadla na zem,” řekl svědek Právu.

Na místě neštěstí zasahoval i vrtulník. „Žena utrpěla zranění hlavy a byla transportována do hradecké nemocnice,” řekla Novinkám krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.Tahanice o plavební kanál u Přelouče se vlečou už deset let
Autor: admin, Pátek, 22.08. 2014 - 10:32:11, Plavební kanál, 101 čtenářů, 2427 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Už rovných deset let trvají spory o plavební kanál u Přelouče. Ekologická sdružení nadále budou podávat odvolání, aby se nákladná stavba plánovaná na rok 2015 neuskutečnila.

Důvodem letitého sporu je, že plavební kanál by podle ekologistů zničil biotopy s více než 70 zvláště chráněnými druhy organismů a stovky vzácných druhů bezobratlých živočichů.

„Stát by měl investovat peníze do železnice a do obchvatů spíš než do vodních dopravních staveb, které jsou pro přírodu škodlivé. Příkladem je i snaha postavit kanál Dunaj-Odra-Labe," řekl Miroslav Patrik z hnutí Děti Země.

Děti Země společně s Přáteli Slavíkových ostrovů podali odvolání proti územnímu rozhodnutí, které vydal stavební úřad v Přelouči. Rozhodovat má krajský úřad v Pardubicích. Hnutí v odvolání upozornilo na možnou podjatost krajského úřadu, proto navrhlo, aby jej řešili úředníci v jiném hejtmanství. Navíc povolení vlivu na životní prostředí EIA je podle nich už zastaralé.

„Zaráží mě, že ekologové čekají vždycky na poslední dny, kdy se dá odvolání podat. Stavební úřad je výkon státní správy a já osobně nemohu vstupovat do jeho činnosti. Odvolání klidně může řešit jiný krajský úřad, bylo to i v případě Karlova mostu," řekl hejtman Martin Netolický.Soukromé muzeum v Přelouči představuje stovky výrobků tamní zaniklé Tesly
Autor: admin, Pondělí, 28.07. 2014 - 15:48:49, Volný čas, 237 čtenářů, 1824 bytů
Zpravodajství

tesla_muzeum.jpgSoukromé muzeum v Přelouči nabízí unikátní sbírku výrobků, které se vyráběly v tamní dnes už zaniklé Tesle. Sběratelům se podařilo shromáždit více než tři stovky rádií, magnetofonů a dalších elektrospotřebičů.

„To je vlastně první rádio, které bylo vyvinuté v Tesle Přelouč,“ ukazuje provozovatel muzea Petr Schejbal jeden z přístrojů ve sbírce. 

Technický kousek v jeho rukách je starý více než půl století, pochází z roku 1958. „Z prvního měsíce výroby,“ podotýká sběratel. 

V muzeu se návštěvník projde kolem elektronkových rádií, tranzistorů, magnetofonů i věží. „Je tady kompletní sortiment výrobků Tesly,“ říká Petr Schejbal. Šťastný konec choltického zámku?
Autor: admin, Pondělí, 28.07. 2014 - 15:44:38, Zprávy, 87 čtenářů, 2162 bytů
Zpravodajství

zamek_Choltice.jpgZčásti barokní a zčásti renesanční stavba zámku Choltice dlouhá léta trpěla nezájmem. Rozpadající stavbu nechtěl nikdo opravit, protože její celková rekonstrukce by vyšla na čtvrt miliardy. Situace se však začíná postupně obracet a díky přílivu návštěvníků se blýská na lepší časy.

Na zámku rušno bylo, jenže trochu jinak, než by si historický objekt zasloužil. Jeho využití totiž blokovaly restituční spory s potomkem šlechtického rodu Bertholdem Thun Hohensteinem. Poté, co mu soudy panství nevydaly, o zámek dál pečují Choltice.

Dlouhá léta se stavba nacházela ve velmi špatném stavu. Barokní část objektu sice stále chátrá, zatéká do střech a část zdiva se odlupuje, zámek má ale před sebou světlé zítřky i navzdory žalostné minulosti. Choltická radnice začala pořádat zajímavé akce, které lákají turisty. Oproti předchozím rokům se jich na něj letos stihlo podívat už sedm tisíc a sezona ještě není u konce. Každý platící návštěvník zachraňuje Choltice platbou vstupného, navíc se o záchranu objektu začal zajímat i městys a kraj. Výjimkou nejsou ani jednotliví dobrovolníci.3149 článků (315 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
reklama


Váš dodavatel spotřebního materiálu pro tiskárny, kopírky a faxy


Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Hospoda U MOTORKÁŘE Újezd u Přelouče
Recenze hotelů Česká republika
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Klikni pro zvětšení
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund