| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pátek, 18.dubna 2014, týden:15  Svátek má: Valérie, zitra: Rostislav
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 229
Komentářů: 5
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

U Živanic srazil řidič dvanáctiletého cyklistu
Autor: admin, Čtvrtek, 13.03. 2014 - 10:00:42, Černá kronika, 73 čtenářů, 1291 bytů
Policie

2014_03_12_dn_zivanice.jpgMělice / Živanice - Ve středu před sedmnáctou hodinou srazil řidič osobního vozu u Živanic dítě na jízdním kole.

Řidič odbočující na Mělice ze směru od Živanic v zatáčce na pravděpodobně nedal přednost dvěma cyklistům jedoucím po hlavní komunikaci od Břehů na Živanice a prvního z nich srazil. Šlo o dvanáctiletého chlapce.

„Chlapec byl s lehkým zraněním a podezřením na otřes mozku transportován vrtulníkem na dětské traumatologické oddělení hradecké nemocnice. Zranění naštěstí nebylo vážné a neohrožovalo jej na životě," uvedla mluvčí záchranné služby Helena Škuligová.

"Nehodu vyšetřují dopravní policisté. Řidič osobního vozidla se na místě podrobil dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.Z přeloučského přednádraží bude staveniště
Autor: admin, Čtvrtek, 13.03. 2014 - 07:25:33, Zprávy, 59 čtenářů, 1161 bytů
Zpravodajství

Přelouč – Přeloučské přednádraží se promění ve staveniště. Radní města totiž schválili projekt na modernizaci Dukelského náměstí.

"Celý projekt je teprve na začátku. Aktuálně řešíme financování. Čekáme na nové programové období pro granty z operačního programu Doprava, fondů Evropské unie," řekla Irena Burešová, starostka Přelouče.

Celková cena se podle ní bude pohybovat v hodnotě dvou až tří desítek milionů korun.

Nedostatek místa a nevhodné parkování hodlají radní řešit nákupem okolních budov. „Momentálně jednáme o odkoupení přilehlého pozemku patřícího Českým drahám," konstatovala tisková mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.

„Prostor před nádražím je vstupní branou do města. Cílem projektu je zkulturnit toto místo a zjednodušit návštěvníkům orientaci v Přelouči," dodala Irena Burešová.

Výstavba začne nejdříve na podzim příštího roku.Řidiče felicie zaskočil dým pod kapotou. Zachránil sebe i věci, auto ne
Autor: admin, Úterý, 11.03. 2014 - 09:22:08, Černá kronika, 62 čtenářů, 1733 bytů
Hasiči

2014_03_11_pozar_felicie_01.jpgDým valící se z pod kapoty felicie zaskočil v neděli řidiče jedoucího přes obec Jankovice-Kozaše na Pardubicku. Nakonec byl rád, že před plameny stačil zachránit sebe a svoje osobní věci.

"Hasiči vyjížděli k požáru ve 12:43. V době příjezdu již bylo vozidlo celé v plamenech" uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Její kolegové na místě zjistili, že řidič zastavil a když zjistil, že se z auta začal valit kouř, na nic nečekal a z vozu si vyndal všechny své osobní věci. Požár hasiči zlikvidovali vysokotlakým proudem vody.

"Jednotka musela pro hustý dým zasahovat v dýchací technice," doplnila Horáková. Tím trable pro hasiče neskončily. Řidič totiž informoval velitele zásahu, že jeho vozidlo jezdí na zemní plyn. Hasiči proto ihned provedli kontrolu nádrže na LPG. "Nádrž byla chladná a plyn neunikal. Na místo zásahu se dostavila i policie," řekla mluvčí hasičů.

Škoda byla podle vyšetřovatele vyčíslena na 25 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na přívodním kabelu k řídící jednotce motoru.Pardubice chtějí dva přístavy. Brzdí to ale Přelouč
Autor: admin, Úterý, 11.03. 2014 - 09:04:03, Plavební kanál, 81 čtenářů, 2862 bytů
Zpravodajství

Pardubice / Přelouč - Podle smělých plánů nového šéfa Ředitelství vodních cest České republiky Lubomíra Fojtů by v Pardubicích už za čtyři roky mohl vzniknout přístav. Nejen obchodní. Debatovat se totiž začalo už i o přístavu rekreačním. Že by se v Pardubicích přenesl život k vodě už v tak brzkém horizontu, se však příliš nezdá vedení města.

"Myslím, že rok 2018 je skutečně hodně optimistický. Pro oba přístavy. Nejdůležitější je vybudovat plavební stupeň Přelouč a pak vyřešit dopravu v Pardubicích," myslí si primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

"Pouštět se do nové studie, která by posuzovala vliv obchodního přístavu na životní prostředí, jak Ředitelství vodních cest České republiky (ŘVC ČR) chce, je nyní předčasné. Zatím nejsme schopni tak velké logistické centrum dopravně obsloužit," dodává Fraňková s tím, že je proto nutné otevřít téma jihozápadního obchvatu města.Dva opilí výtržníci se pustili 
do policistek: 2:0 pro holky
Autor: admin, Pondělí, 03.03. 2014 - 18:59:02, Černá kronika, 71 čtenářů, 1691 bytů
Policie

Chvaletice - V úterý ráno museli bohdanečští strážníci ve Chvaleticích razantně zakročit proti dvěma podnapilým místním výtržníkům ve věku 23 a 32 let. Dva muži se pokoušeli rozbít dveře restaurace proti základní škole a přitom napadali třetího, který jim v tom bránil. To vše před zraky dětí, které právě šly do školy.

Hlídka strážníků, kterou tvořily dvě ženy, se do potyčky vložila. Dva výtržníci se ihned proti ženám v uniformě obrátili a zřejmě jim dodávalo odvahu i to, že proti nim stály „jenom holky".

Po krátkém, ale zato  intenzivním souboji, byli oba výtečníci překvapeni, zkroceni a v poutech.  Zadržení byli předání do rukou státní policie pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

„Muži nejprve odmítli po zákonné výzvě prokázat svou totožnost a místo opustit. Situace vygradovala a policistky jednoho z nich za použití donucovacích prostředků začaly poutat přičemž druhý muž se jim v tom opakovaně snažil bránit a jednu z policistku zkoušel nejprve odstrčit a posléze za ruku táhnout pryč," popsala zápas mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Po zklidnění teleskopickým obuškem se i druhý z mužů ocitl v poutech a na policejní služebně. Oba měli přes dvě promile alkoholu.Sebevrah skočil pod rychlík, doprava na koridoru v obou směrech stála
Autor: admin, Pondělí, 03.03. 2014 - 18:51:41, Černá kronika, 83 čtenářů, 1398 bytů
Policie

Valy - Zatím neznámý muž se rozhodl ukončit život pod projíždějícím rychlíkem u obce Valy mezi Pardubicemi a Přeloučí. Vlak ho smetl stočtyřicetikilometrovou rychlostí. Tragédie zastavila provoz na koridoru, po dvou hodinách se drahám podařilo zprovoznit jednu kolej, po čtyřech i druhou.

Po mužově totožnosti policie zatím pátrá. "Neznámý muž měl skočit pod vlak ve chvíli, kdy už strojvůdce nemohl zastavit," popsala nehodu policejní mluvčí Eva Maturová.

Vlak mířil z Bratislavy do Prahy a pak dál do Německa. Nabral přes dvě hodiny zpoždění, během vyšetřování totiž zůstal stát s cestujícími ve Valech.

Provoz na trati se zastavil v půl desáté, cestující v osobních spojích museli používat v úseku Pardubice - Přelouč náhradní dopravu. Další vlaky byly spojeny do jedné soupravy nebo mimořádně zastavily v Kolíně, kde si lidé přesedli.Požár lokomotivy zastavil vlaky v koridoru u Kolína
Autor: admin, Pondělí, 24.02. 2014 - 07:27:45, Černá kronika, 49 čtenářů, 748 bytů
Hasiči

Požár lokomotivy nákladního vlaku zastavil v úseku Přelouč-Řečany nad Labem v Pardubickém kraji v neděli kolem 13:20 provoz na železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou. 

"Provoz byl obnoven ve 14:30," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

"Důvodem je požár na lokomotivě nákladního vlaku, proto je (v úseku z Řečan) vypnuté trakční vedení," uvedl.

Protože v části koridoru bylo kvůli požáru vypnuté trakční vedení, vlaky, mezi nimi i mezinárodní rychlíky, jezdily ke Kolínu, kde čekaly, až budou moct pokračovat v cestě.V bývalé Továrně mlýnských strojů hořely uskladněné komponenty k počítačům
Autor: admin, Čtvrtek, 06.02. 2014 - 10:06:57, Černá kronika, 79 čtenářů, 1326 bytů
Hasiči
Pardubice - Dne 5. února 2014 v 11,43 hod. byl nahlášen na Krajské operační středisko pardubických hasičů požár v bývalém areálu Továrny mlýnských strojů v Pardubicích. Na místo vyjely jednotky hasičů ze stanice Pardubice a jednotky dobrovolných hasiči z obcí Sezemice, Dašice, Hostovice a Staré Hradiště. Oheň začali hasiči likvidovat vysokotlakem a podle průzkumné skupiny byl kolem 12-té hodiny požár zastaven. Nastal však problém s kouřem, který se rozptýlil po celé hale a nebylo nic vidět. Jednotky provedli přetlakovou ventilaci. Hasiči v dýchací technice vyvezli z haly postupně palety s  počítači, které stále hořely, aby se dostali k ohnisku požáru a mohli pokračovat v hašení. Dle informací vyšetřovatele příčin požáru HZS Pardubického kraje shořelo 160-200 kusů palet komponentů k počítačovým sestavám a škoda přesáhla 1 mil. Kč. V 17,20 hod. byla událost ukončena operačním střediskem a jednotky se vrátily na základny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatel příčin požáru HZS Pardubického kraje bude po dohodě s kriminalisty pokračovat v ohledání místa ve čtvrtek 6. února 2014 v ranních hodinách.

Cennost labských hrčáků u Přelouče nebyla doložena
Autor: admin, Pátek, 31.01. 2014 - 09:53:32, Plavební kanál, 76 čtenářů, 5199 bytů
Zpravodajství
22.1.2014 PARDUBICE [Děti Země] - Varianta zlepšení plavebních podmínek na Labi tokem řeky je reálná

Děti Země na základě žádosti o poskytnutí důkazů o cennosti tzv. labských hrčáků u Přelouče obdržely od Ředitelství vodních cest ČR sdělení, z něhož vyplývá, že jde jen o nepodložené tvrzení Ing. Pavla Cetla z Brna.

Při posuzování variant zlepšení plavebních podmínek na Labi u Přelouče v roce 1999 tak chyběla varianta „tokem řeky“, ačkoliv tomu žádné chráněné území nikdy nebránilo. Bez takového posouzení tak podle Dětí Země nelze na tuto stavbu od Evropské komise očekávat žádné peníze.

„Po získání žádaných informace letos v lednu se nedivíme, proč nám je ŘVC ČR rok a půl svými obstrukcemi a nezákonnostmi zatajovalo, neboť údajná cennost tzv. labských hrčáků nebyla už od počátku odborně doložena. Ekologické posouzení variant jen s pravobřežním plavebním kanálem tak bylo jen formální, takže jen stěží by takový projekt spolufinancovala Evropská komise,“ tvrdí Miroslav Patrik z Dětí Země.

Děti Země od ŘVC ČR obdržely tři strany dokumentace EIA z roku 1999 od Ing. Pavla Cetla z Brna, v níž se jen tvrdí, že tzv. labské hrčáky jsou jedinečné a prospěšné, takže mají být zachovány. Poskytnuté informace ovšem neobsahují žádné důkazy, takže je nutné toto tvrzení považovat za účelové až nepravdivé. Údajná jejich cennost může být podle Dětí Země nanejvýš estetická – hezky se na ně dívá.

Náraz do stromu vyhodil z trati osobní vlak
Autor: admin, Pátek, 31.01. 2014 - 09:27:03, Černá kronika, 88 čtenářů, 926 bytů
Zpravodajství

Kostelec u Heřmanova Městce - Po nárazu do stromu vykolejil ráno osobní vlak u Heřmanova Městce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, doprava na trati je ale dočasně omezena. České dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu.

Nehoda se stala v 6:50.

"U zastávky Kostelec poblíž Heřmanova Městce narazil osobní vlak do spadlého stromu. V důsledky té srážky došlo k vykolejení lokomotivy," řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vlaky na trati Přelouč - Heřmanův Městec budou mít kvůli nehodě zpoždění až 25 minut, doprava bude omezena několik hodin. Nehoda se obešla bez zranění. Výše škod zatím není známa. Podle webu Českých drah byla nasazena náhradní autobusová doprava v úseku Kostelec u Heřmanova Městce - Prachovice.3135 článků (314 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
reklama


Váš dodavatel spotřebního materiálu pro tiskárny, kopírky a faxy


Nabídka nemovitostí REMAXByt 3+1 s balkónem v centru Přelouče


Byt 4+1, 98 m2, Přelouč


Byt 2+kk, 49 m2, Přelouč


Pozemek pro bydlení, 605 m2,
s projektem, Veselí

= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Hospoda U MOTORKÁŘE Újezd u Přelouče
Recenze hotelů Česká republika
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Klikni pro zvětšení
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund