| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Úterý, 23.září 2014, týden:38  Svátek má: Berta, zitra: Jaromír
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 241
Komentářů: 4
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Z rozhoupané gondoly ruského kola v Heřmanově Městci vypadla žena i s dcerou
Autor: admin, Neděle, 24.08. 2014 - 23:12:40, Černá kronika, 37 čtenářů, 1513 bytů
Zpravodajství

Z jedné z gondol ruského kola na pouti v Heřmanově Městci na Chrudimsku, z výšky zhruba deseti metrů, vypadla v neděli odpoledne 35letá žena i s dcerou. Obě utrpěly zranění, žena bojuje o život. Na místě zasahoval vrtulník.

Zraněná žena navštívila atrakci se svou zhruba desetiletou dcerou, přítelkyní a jejím malým synem.

Podle svědků ženy gondolu zhruba ve výšce deseti metrů rozhoupaly. „Jedna z nich se neudržela a z gondoly vypadla. Její pád nejprve zbrzdila gondola pod ní, poté ale žena dopadla na zem,” řekl svědek Právu.

Na místě neštěstí zasahoval i vrtulník. „Žena utrpěla zranění hlavy a byla transportována do hradecké nemocnice,” řekla Novinkám krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.Tahanice o plavební kanál u Přelouče se vlečou už deset let
Autor: admin, Pátek, 22.08. 2014 - 10:32:11, Plavební kanál, 45 čtenářů, 2427 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Už rovných deset let trvají spory o plavební kanál u Přelouče. Ekologická sdružení nadále budou podávat odvolání, aby se nákladná stavba plánovaná na rok 2015 neuskutečnila.

Důvodem letitého sporu je, že plavební kanál by podle ekologistů zničil biotopy s více než 70 zvláště chráněnými druhy organismů a stovky vzácných druhů bezobratlých živočichů.

„Stát by měl investovat peníze do železnice a do obchvatů spíš než do vodních dopravních staveb, které jsou pro přírodu škodlivé. Příkladem je i snaha postavit kanál Dunaj-Odra-Labe," řekl Miroslav Patrik z hnutí Děti Země.

Děti Země společně s Přáteli Slavíkových ostrovů podali odvolání proti územnímu rozhodnutí, které vydal stavební úřad v Přelouči. Rozhodovat má krajský úřad v Pardubicích. Hnutí v odvolání upozornilo na možnou podjatost krajského úřadu, proto navrhlo, aby jej řešili úředníci v jiném hejtmanství. Navíc povolení vlivu na životní prostředí EIA je podle nich už zastaralé.

„Zaráží mě, že ekologové čekají vždycky na poslední dny, kdy se dá odvolání podat. Stavební úřad je výkon státní správy a já osobně nemohu vstupovat do jeho činnosti. Odvolání klidně může řešit jiný krajský úřad, bylo to i v případě Karlova mostu," řekl hejtman Martin Netolický.Soukromé muzeum v Přelouči představuje stovky výrobků tamní zaniklé Tesly
Autor: admin, Pondělí, 28.07. 2014 - 15:48:49, Volný čas, 185 čtenářů, 1824 bytů
Zpravodajství

tesla_muzeum.jpgSoukromé muzeum v Přelouči nabízí unikátní sbírku výrobků, které se vyráběly v tamní dnes už zaniklé Tesle. Sběratelům se podařilo shromáždit více než tři stovky rádií, magnetofonů a dalších elektrospotřebičů.

„To je vlastně první rádio, které bylo vyvinuté v Tesle Přelouč,“ ukazuje provozovatel muzea Petr Schejbal jeden z přístrojů ve sbírce. 

Technický kousek v jeho rukách je starý více než půl století, pochází z roku 1958. „Z prvního měsíce výroby,“ podotýká sběratel. 

V muzeu se návštěvník projde kolem elektronkových rádií, tranzistorů, magnetofonů i věží. „Je tady kompletní sortiment výrobků Tesly,“ říká Petr Schejbal. Šťastný konec choltického zámku?
Autor: admin, Pondělí, 28.07. 2014 - 15:44:38, Zprávy, 56 čtenářů, 2162 bytů
Zpravodajství

zamek_Choltice.jpgZčásti barokní a zčásti renesanční stavba zámku Choltice dlouhá léta trpěla nezájmem. Rozpadající stavbu nechtěl nikdo opravit, protože její celková rekonstrukce by vyšla na čtvrt miliardy. Situace se však začíná postupně obracet a díky přílivu návštěvníků se blýská na lepší časy.

Na zámku rušno bylo, jenže trochu jinak, než by si historický objekt zasloužil. Jeho využití totiž blokovaly restituční spory s potomkem šlechtického rodu Bertholdem Thun Hohensteinem. Poté, co mu soudy panství nevydaly, o zámek dál pečují Choltice.

Dlouhá léta se stavba nacházela ve velmi špatném stavu. Barokní část objektu sice stále chátrá, zatéká do střech a část zdiva se odlupuje, zámek má ale před sebou světlé zítřky i navzdory žalostné minulosti. Choltická radnice začala pořádat zajímavé akce, které lákají turisty. Oproti předchozím rokům se jich na něj letos stihlo podívat už sedm tisíc a sezona ještě není u konce. Každý platící návštěvník zachraňuje Choltice platbou vstupného, navíc se o záchranu objektu začal zajímat i městys a kraj. Výjimkou nejsou ani jednotliví dobrovolníci.Krvácejícího muže měl pořezat kolega
Autor: admin, Úterý, 15.07. 2014 - 12:17:36, Černá kronika, 60 čtenářů, 1016 bytů
Policie
Chvaletice - Bitku dvou cizinců ve Chvaleticích řešili zdravotníci, bohdanečští strážníci a nakonec i policisté.

Na zápěstí pořezaný muž bulharské národnosti byl nejprve ošetřován záchrannou službou. Strážníkům, kteří přijeli na místo, měl uvést, že zranění mu měl způsobit jeho ukrajinský kolega, který jej napadl nožem. Silně opilého, agresivního a zraněného muže s řeznými ranami na zápěstí převezli strážníci k ošetření a poté i k dalšímu vystřízlivění. Dalším šetřením se zjistilo, že opilý bulharský dělník se měl dostat do konfliktu se svým ukrajinským kolegou, při kterém se oba poprali a utrpěli zranění.

„Ve věci bylo zahájeno šetření pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví," uvedla k situaci mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.Elektrárna Chvaletice se zbavuje zákazníků. Přebere je Komárkova MND
Autor: admin, Úterý, 17.06. 2014 - 10:21:40, Ekonomika, 91 čtenářů, 2387 bytů
Zpravodajství
Společnost Moravské naftové doly (MND) bude od července postupně přebírat portfolio zákazníků Elektrárny Chvaletice ze skupiny Severní energetická. Firma ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka se s elektrárnou dohodla na strategické spolupráci. Elektrárna se soustředí na výrobu a velkoobchod s elektřinou. Po několika letech tak opouští přímou dodávku elektřiny koncovým odběratelům.

Skupina MND přebírá několik stovek velkých zákazníků s celkovou spotřebou na rok 2015 kolem jedné terawatthodniny (TWh). Spolu s nimi převezme veškerá práva a povinnosti. „Z pohledu zákazníka tak nedochází k jakýmkoli změnám, pouze ke změně právního subjektu, který jim energii bude za neměnných podmínek nadále dodávat,“ uvedl obchodní ředitel MND Ludvík Baleka.

„Tímto rozhodnutím nebude narušena kontinuita dodávek našim zákazníkům. Dohodli jsme se totiž s MND, že postupně převezme obsluhu našich současných odběratelů. Elektrárna Chvaletice poskytne k tomuto převzetí odbornou pomoc a stane se hlavním poskytovatelem elektřiny pro MND,“ uvedl generální ředitel Elektrárny Chvaletice Luboš Pavlas.

Dodal, že nákup Elektrárny Chvaletice a její spojení s hnědouhelným lomem Československá armáda na Mostecku přinesl skupině Severní energetická nový rozměr. „Jednou z příležitostí, kterou vidíme, je koncentrovat se více na výrobu elektřiny a obchodování na velkoobchodním trhu,“ uvedl Pavlas. 

Po čelní srážce na Přeloučsku vyprostili z aut sedm zraněných
Autor: admin, Pondělí, 09.06. 2014 - 14:56:40, Černá kronika, 169 čtenářů, 1333 bytů
Hasiči

2014_06_08_dn_bukovina.jpgČtyři muži a tři ženy se zranili při nehodě na Přeloučsku. Dvě osobní auta se čelně srazila v neděli dopoledne na silnici I/17 mezi obcemi Stojice a Bukovina. "Řidič mazdy zřejmě začal předjíždět na nepřehledném úseku a střetl se s protijedoucí Škodou Felicia," popsala mluvčí pardubické policie Jana Drtinová. Na místo dorazilo pět zdravotnických posádek. Dva lidé utrpěli těžká zranění, nejzávažnějším byla zlomenina pažní kosti u 29letého mladíka. Pět lidí vyvázlo s lehkým zraněním. Hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby při ošetřování a nakládání zraněných do sanitních vozidel. "Zároveň zabezpečili vozidla proti požáru a po zadokumentování a vyšetření nehody policisty uklidili vozovku," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Silnice byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu přes okolní obce.Policie hledá na Přeloučsku nemocného seniora
Autor: admin, Sobota, 03.05. 2014 - 09:19:20, Zprávy, 180 čtenářů, 993 bytů
Policie

Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži.

"Tím je 66letý muž z Přeloučska, který odešel z domu a nikdo z rodiny o něm nemá žádné zprávy. Obavu o jeho život a zdraví ještě více stupňuje to, že pohřešovaný trpí vážnou psychickou nemocí," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Muž by měl mít na sobě zelené riflové kalhoty, černý svetr a černé pěnové boty - takzvané Crocsy. Muž je vysoký 170-175 centimetrů, hubený, má krátké černé vlasy. Může působit zanedbaným dojmem. 

"Naposledy jej viděl jeho syn a to ve Svojšicích dne 29. dubna ve čtyři hodiny odpoledne. Od té doby se neobjevil domal. Jakoukoliv informaci o pohybu tohoto muže přijme linka 158," vyzývá policejní mluvčí. U Živanic srazil řidič dvanáctiletého cyklistu
Autor: admin, Čtvrtek, 13.03. 2014 - 10:00:42, Černá kronika, 208 čtenářů, 1291 bytů
Policie

2014_03_12_dn_zivanice.jpgMělice / Živanice - Ve středu před sedmnáctou hodinou srazil řidič osobního vozu u Živanic dítě na jízdním kole.

Řidič odbočující na Mělice ze směru od Živanic v zatáčce na pravděpodobně nedal přednost dvěma cyklistům jedoucím po hlavní komunikaci od Břehů na Živanice a prvního z nich srazil. Šlo o dvanáctiletého chlapce.

„Chlapec byl s lehkým zraněním a podezřením na otřes mozku transportován vrtulníkem na dětské traumatologické oddělení hradecké nemocnice. Zranění naštěstí nebylo vážné a neohrožovalo jej na životě," uvedla mluvčí záchranné služby Helena Škuligová.

"Nehodu vyšetřují dopravní policisté. Řidič osobního vozidla se na místě podrobil dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.Z přeloučského přednádraží bude staveniště
Autor: admin, Čtvrtek, 13.03. 2014 - 07:25:33, Zprávy, 236 čtenářů, 1161 bytů
Zpravodajství

Přelouč – Přeloučské přednádraží se promění ve staveniště. Radní města totiž schválili projekt na modernizaci Dukelského náměstí.

"Celý projekt je teprve na začátku. Aktuálně řešíme financování. Čekáme na nové programové období pro granty z operačního programu Doprava, fondů Evropské unie," řekla Irena Burešová, starostka Přelouče.

Celková cena se podle ní bude pohybovat v hodnotě dvou až tří desítek milionů korun.

Nedostatek místa a nevhodné parkování hodlají radní řešit nákupem okolních budov. „Momentálně jednáme o odkoupení přilehlého pozemku patřícího Českým drahám," konstatovala tisková mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.

„Prostor před nádražím je vstupní branou do města. Cílem projektu je zkulturnit toto místo a zjednodušit návštěvníkům orientaci v Přelouči," dodala Irena Burešová.

Výstavba začne nejdříve na podzim příštího roku.3143 článků (315 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
reklama


Váš dodavatel spotřebního materiálu pro tiskárny, kopírky a faxy


Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Hospoda U MOTORKÁŘE Újezd u Přelouče
Recenze hotelů Česká republika
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Klikni pro zvětšení
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund