| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Úterý, 27.ledna 2015, týden:04  Svátek má: Ingrid, zitra: Otýlie
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 247
Komentářů: 4
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Pardubickou chemičkou otřásl výbuch
Autor: admin, Čtvrtek, 15.01. 2015 - 14:07:49, Černá kronika, 21 čtenářů, 1095 bytů
Zprávy z Pardubicka
Pardubice - V pardubické chemičce Synthesii došlo ve čtvrtek dopoledne k výbuchu při míchání nebezpečných látek. Jeden člověk se lehce zranil, záchranná služba ale na místo nevyjížděla.
„Kolem 10. hodiny jsme dostali oznámení o detonaci v chemičce, momentálně jsou na místě policisté, kteří provádějí ohledání. Poté bude možné stanovit, zda došlo k technické poruše, či k lidské chybě,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Maturová.
Výbuch nastal při míchání nebezpečných látek zřejmě přetlakem. Zaměstnanci si toho včas všimli a stihli utéci.
„Mám informaci, že se tam zranil pouze jeden člověk, ke kterému ale záchranná služba přivolána nebyla, takže jsme tam vůbec nevyjížděli,“ doplnila mluvčí záchranářů Helena Škuligová.
Naposledy vyjížděli policisté kvůli mimořádné události do Synthesie v srpnu 2012, kdy se nad Pardubicemi objevil barevný mrak pocházející ze zásobníku s plyny.


Cesta k dostavbě D11 je volná. Farmářka podepsala výměnu posledního pozemku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:48:57, Ekonomika, 55 čtenářů, 2014 bytů
Zprávy z Pardubicka

Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu o výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Informovala o tom mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí.

Směna potřebného pozemku je součástí větší výměny. Stát podle pozemkového úřadu získá celkem 18 hektarů zemědělské půdy v okresech Znojmo, Liberec a Česká Lípa. Na oplátku vydá Havránkové 16,5 hektaru půdy v okolí Hradce Králové, kterou si farmářka od úřadu v současnosti pronajímá.

Druhou polovinu pozemku pod chystanou dálnicí donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.Starosta obžalovaný z dotačního podvodu dostal tříletou podmínku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:21:43, Černá kronika, 70 čtenářů, 2260 bytů
Policie

2014_zima_lunak.jpgStarosta Újezdu u Přelouče na Pardubicku Jiří Zima, který stanul u hradeckého krajského soudu kvůli obžalobě z dotačního podvodu, dostal tříletou podmínku a zákaz vykonávat funkci zastupitele po dobu pěti let. Druhého obžalovaného Václava Luňáka soud potrestal dvouletou podmínkou.

Obec Újezd u Přelouče měla za evropské peníze postavit garáže pro dobrovolné hasiče, jenže část třímilionové dotace na tuto stavbu nepoužila. Garáž už totiž tou dobou stála.

Dvaašedesátiletý starosta chybu přiznal. „Nedokázal jsem to ukočírovat. Dnes vidím, že jsem asi měl zakročit rázněji,“ řekl starosta a vysvětloval, že garáž postavila svévolně firma jednoho z tehdejších zastupitelů Milana Vosáhla.

Ta ovšem vyhrála výběrové řízení na jinou stavební akci - podle smlouvy měla provést půdní vestavbu hasičské zbrojnice, na kterou obec už dříve získala státní dotaci 750 tisíc korun.

Přestože garáž pro hasiče už byla hotová, uzavřela obec v roce 2010 smlouvu se Stavebním podnikem Přelouč, jejíž jednatel Václav Luňák rovněž čelil obžalobě z dotačního podvodu.Z Řečan na Dakar? Už žádný sen, ale realita
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 11:33:41, Sport, 70 čtenářů, 4013 bytů
Auto & moto

2014_ondrej_klymciw_dakar.jpgŘečany nad Labem - Motocyklový závodník Ondřej Klymčiw po Vánocích vyrazí do Jižní Ameriky. „K závodu musíte mít obrovský respekt, jinak se nemusíte vrátit".

Sny se mají plnit! Ondřej Klymčiw, motocyklový závodník z Řečan nad Labem, se dočkal, v lednu pojede Dakar!

Pod sebou 65 koní, se kterými bude muset zvládnout stoupání do hor ve výšce 5 tisíc metrů i jízdu pouští Atacama, nejsušším místem na světě. „Tohle je úplně nejvíc, čeho můžete dosáhnout, ať jezdíte na motorce, v autě nebo v kamionu. Je to jako olympiáda. V hlavě to mám nastavené tak, že jde o úplný top," řekl Deníku. Klymčiw bude hájit barvy pardubické stáje Barth Racing.

S ním na konci prosince nabere směr Jižní Amerika ještě čtyřčlenný podpůrný tým. Motorka se za oceán vydala už teď.

„Před pár lety jsem se na Dakaru byl podívat, a byl to hodně zajímavý zážitek," těší se na dobrodružnou misi Michal Burkoň, šéf stáje.

Když za ním Josef Klymčiw, otec závodníka, před časem dorazil s myšlenkou postavit závodní stáj, která by mohla jet neslavnější navigační závod na světě , poslal ho do háje. „To je pravda, přišel za mnou Ondrův otec, že má šikovného syna, který by jednou chtěl jet Dakar. Nejdřív jsem ho vyhodil, ale nakonec jsme začali spolupracovat," usmívá se dnes Burkoň.Policie obvinila dalších osm lidí v kauze opravy hřebčína v Kladrubech
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 08:36:12, Černá kronika, 51 čtenářů, 1542 bytů
Koně / dostihy

Dalších osm lidí skončilo v síti policejních vyšetřovatelů, kteří se zabývají případem machinací při zadávání zakázek na opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Celkový počet obviněných lidí se tak dostal na číslo osmnáct.

„Obvinění podle policie měli jednat jako organizovaná skupina, která svým jednáním úmyslně porušovala podmínky zadávacích řízení, souvisejících s projektem Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem, financovaného z Integrovaného operačního programu Evropské unie a státního rozpočtu,“ uvedl Adam Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Hřebčín před dvěma lety skutečně dostal na generální opravu sedmnácti objektů dotaci 300 milionů korun z evropských fondů. 

Specializovaný Útvar pro odhalování organizovaného zločinu poprvé v hřebčíně zasahoval loni v květnu. Následně detektivové obvinili devět lidí ze stavebních firem a hřebčína ze sjednání výhody a z pletichy při zadávání veřejné zakázky.

Ve vazbě například tehdy skončil předseda představenstva stavební skupiny Enteria Libor Joska nebo Simona Voňková, dřívější zastupující ředitelka hřebčína.

K nově obviněným lidem se státní zastupitelství nechce vyjadřovat ani k nim sdělit jakékoliv další údaje.

„Právní kvalifikace použitá policejním orgánem v usnesení o zahájení trestního stíhání není u všech obviněných osob identická,“ uvedl pouze k obviněním Borgula.Kladrubský kostel ukrýval v kopuli tajnou schránku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 08:27:43, Zprávy, 32 čtenářů, 1997 bytů
Koně / dostihy

Národní hřebčín Kladruby nad LabemKladruby nad Labem – V kopuli kostela svatého Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem našli dělníci při opravách kovovou schránku.

Památkově chráněný objekt spravuje tamní hřebčín, odkaz z minulých dob otevře na začátku prosince za přítomnosti notáře. Do té doby mohou lidé tipovat, co ve schránce je.

Dva tipy
„Víme, že kostel svatého Václava a Leopolda byl postaven v roce 1859 na místě starého původního kostela, který se zboural. Kostel byl rekonstruován v roce 1907. To jsou dva tipy na dobu, kdy se tam ta schránka mohla instalovat," konstatoval ředitel kladrubského hřebčína Jiří Machek.

Jde o třicet centimetrů dlouhé oválné pouzdro z kovu, které za desítky let již zrezivělo. Zatím jej nikdo neotevřel. Hřebčín nyní nechává tipovat uživatele sociální sítě facebook, aby odhadli, co tajná schránka obsahuje.

Schůzka s notářem
„Mohl by tam být obsah starší 100 let. Svůj osobní tip mám, ale záměrně ho neprozradím. Domlouváme schůzku s notářem, myslím, že do 14 dnů schránku otevřeme," dodal Jiří Machek.Budoucí vláda města? Vybírat si bude ANO
Autor: admin, Neděle, 12.10. 2014 - 11:16:48, Zprávy, 249 čtenářů, 433 bytů
Zpravodajství
Přelouč - Hnutí ANO zvítězilo. V Přelouči získalo z 21 mandátů 6. Dosavadní starostka Přelouče Irena Burešová tak zřejmě neobhájí křeslo starostky. Patrioti pro Přelouč spolu s ODS a nezávislými kandidáty obsadilo 4 mandáty. Dvě křesla ze čtyř ztratila místní sociální demokracie, stabilní dvě křesla obhájili komunisté, do zastupitelstva nově přibude Koalice pro Přelouč s dvěma mandáty a TOP 09.

Jihlava zakončila sezónu. Ještě ale bude Přelouč
Autor: admin, Středa, 08.10. 2014 - 08:03:01, Sport, 79 čtenářů, 1145 bytů
Auto & moto

2014_trucktrial_prelouc.jpgPosledním letošním trucktrialem byl  víkendový závod v Jihlavě, když se zde tato motoristická disciplína vrátila do dávné lokality po několikaleté pauze. Z trucktrialu je to tedy pro letošek již vše. Nicméně pro fandy jízdy v terénu je připravena ještě jedna podobná akce. Uskuteční se v Přelouči.Tedy na východě Čech a mezi Pardubicemi a Kolínem.

Bude se jednat hlavně o show a ukázku, co vyznavači offroadtrialu dokáží. Chybět by neměl ani Bohouš Čáp, mimochodem vítěz své kategorie z Jihlavy, který je právě z Přelouče. Takže  fandové uvidí i jeho trucktrialovou Avii ( s nálepkami motormixu).

A ještě to hlavní - akce se uskuteční za necelé dva týdny, o víkendu 18 a 19. října 2014 a to na zdejším tankodromu, či zkušební dráze. Ta by se měla nacházet na okraji Přelouče na straně směrem od Pardubic.Padající klasy kukuřice odkryly marihuanu
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 12:07:07, Černá kronika, 85 čtenářů, 1023 bytů
Policie

Pardubicko - Prozatím neznámý pěstitel "opečovával" několik desítek rostlinek konopí na kukuřičném poli v katastru obce Chýšť na Bohdanečsku do chvíle, než ho s kosením předběhli zemědělci. Právě oni při sklizni kukuřičné úrody narazili na nezanedbatelný rozměr půdy, kde rostla marihuana. Kolegové z Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč všechny rostliny zajistili, na případu pracují s kriminalisty, jejich společným cílem je zjistit, kdo že má tuto úrodu na svědomí.Ministerstvo zemědělství plánuje další opravy hřebčína Kladruby
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 09:37:16, Ekonomika, 37 čtenářů, 1931 bytů
Koně / dostihy

Ministerstvo zemědělství chce pokračovat v opravách areálu Národního hřebčína v Kladrubech i po ukončení současného projektu rekonstrukce. Část hřebčína prochází opravou za 300 milionů korun. Dosáhnout požadované úrovně by stálo minimálně 700 až 800 milion korun, řekl novinářům při návštěvě Pardubického kraje ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

"Je to první etapa, nedokážeme v areálu zrekonstruovat úplně všechno. Má obrovskou perspektivu a budoucnost pro celý Pardubický kraj," uvedl Jurečka. Ministerstvo chce na budoucí opravy využít jak státní tak evropské peníze. Provoz hřebčína stojí ročně 80 milionů korun.

Na současnou rekonstrukci hřebčín získal dotaci z Integrovaného operačního programu. Opravuje 17 budov a dalších pět volných prostranství nebo sousoší. Jde o stáje, zámek, kostel, kapli, hájovnu, vodárenskou věž a kočárovnu v Kladrubech, hříbárnu Františkov v Selmicích a stáje Josefov. Práce by měly být hotové do konce letošního roku.3155 článků (316 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
reklama


Váš dodavatel spotřebního materiálu pro tiskárny, kopírky a faxy


Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Klikni pro zvětšení
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund