Porážka na úvod
Publikováno: Pondělí, 28.03. 2011 - 20:17:42
Téma: Fotbal

O víkendu se opět rozeběhly mistrovské fotbalové soutěže a mnoho radosti přeloučským mužstvům nepřinesly. Vyhrálo B-mužstvo a mladší dorost, ostatní celky svým soupeřům většinou po vyrovnaných zápasech podlehly, což je obzvláště nepříjemné u staršího dorostu, který se stále nachází na sestupových příčkách.

Moravany - A-mužstvo              1 : 0    (1 : 0)
Sestava: Poříz – Váša, Dušek, Hladík, Heřmánek – Novák (60.Pištora), Jezdinský (20.Ulrych), Novotný, Ročín – Koch (45.Michek), Cichra
První půle nedělního zápasu se nesla ve znamení mírné převahy domácích, kteří šli ve 25.minutě do vedení střelou do šibenice po závaru před brankou hostí. Ve 35.minutě skóroval Cichra, ale branka pro „ofsajd“ nebyla uznána. Před poločasem se ještě dvakrát vyznamenal domácí brankář, který nejprve vychytal Kocha a pak si poradil i s gólovou dorážkou Nováka. Domácí si do přestávky již žádné šance nevytvořili a s jejich střelami z dálky si s přehledem poradil Poříz. Po přestávce byli do 70.minuty lepší domácí, jejich dvě velké příležitosti ale zneškodnil Poříz. V posledních dvaceti minutách Přelouč získala převahu, do vápna létal centr za centrem, ale gólově se hosté neprosadili a když rozhodčí v 90.minutě přehlédl i evidentní faul na Pištoru ve velkém vápně, skončilo utkání těsnou výhrou domácích.

Choltice B - B-mužstvo              2 : 7    (1 : 4)

Branky: Hanuš 4, Pilný 2, Štajner
Sestava: Záruba - Slabý L. (75.Slavík), Novotný, Beránek, Volejník - Štajner, Kocourek, Slabý J. Tamchyna (50.Školník) - Hanuš (80.Cápay), Pilný
Proti podzimnímu zápasu nastoupila proti mužstvu Přelouče značně obměněná sestava domácích a především v úvodu utkání byli choltičtí nepříjemným soupeřem. Hned v úvodu se hosté dostali do vedení, nicméně o výsledku zápasu rozhodly především tři slepené góly v polovině prvního poločasu, které prakticky rozhodly zápas. Domácí se sice nevzdávali a drobná zaváhání v obraně hostů jim nabízela minimálně korigování výsledku, ovšem žádnou svou šanci nevyužili. Ve druhém poločase mužstvo Přelouče kontrolovalo průběh utkání a více branek jsme nevstřelilo především díky dobře chytajícímu golmanovi domácích. Choltice už zahrozili jen zřídka a přestože se jim nakonec po rychlém brejku podařilo vstřelit druhou branku, o vítězi nebylo pochyb a na jednoznačném výsledku už to nic nezměnilo.

Svitavy – Starší dorost              2 : 0    (1 : 0)
Sestava: Černík (45.Fidra) - Březina (46.Slavík), Machačný, Rozsévač, Cápay (86.Kmoníček) - Pokorný, Koki, Pleskot, Vojáček, Kosek - Bureš
Domácí, podporováni silným větrem a větším důrazem, zatlačili hosty na svoji polovinu a ve 23.minutě se zaslouženě dočkali vedoucího gólu z rohového kopu po chybě hostující obrany. Inkasovaná branka hosty probudila a byli to oni, kdo po zbytek zápasu udával tempo hry. Ještě v první půli neproměnili své šance Kosek s Pokorným a poločas ukončila nezaviněná srážka domácího útočníka s hostujícím gólmanem Černíkem, pro kterého tímto zápas skončil. Ve druhé půli vítr hnal do útoku hosty a v 46.minutě stáli všichni svatí při domácích, když "malou" domů gólman "vyhlavičkoval" na břevno. V 56.minutě zavraždil největší šanci hostí Pleskot, který šel sám na domácího brankáře, ale nedůraznou koncovkou jej nechal pouze vyniknout. A tak se opět (jako už pro hosty celý podzim) potvrdilo staré známé nedáš - dostaneš a v 86.minutě se opět po standardní situaci prosadili domácí na konečných 2:0.

Svitavy – Mladší dorost              0 : 1    (0 : 0)
Branka: 65.Jára
Sestava: Záruba - Slavík, Melicher, Kmoníček, Votápek L. - Jára, Březina, Wiesner, Šanda - Votápek M., Heřman (Bureš, Kosek, Miláček)
V první půli se za vyrovnaného průběhu urodily celkem tři šance v poměru 1domácí ku 2 hostí, které brankou neskončily. Druhá půle již byla ve znamení sílícího tlaku hostí, kteří svou převahu zúročili v 65.minutě gólovou dorážkou Járy.

FK Pardubice C - Starší žáci        4 : 0    (1 : 0)
Sestava: Vašíček Matěj - Provazník, Bolek, Ruprecht, Mach - Chaloupský, Molnár, Moravec, Doležálek – Linhart, Vašíček Michal
Střídající: Ptáček, Fencl

FK Pardubice C - Mladší žáci     10 : 0    (4 : 0)
Sestava: Václavek P. – Hauser, Otradovský, Novotný, Hrečín, Voženílek, Heblík, Fujdl, Václavek D.