Důležitá výhra s Chroustovicemi
Publikováno: Pondělí, 28.04. 2008 - 21:34:37
Téma: Fotbal

A-mužstvo pokračuje v úspěšné šňůře, porazilo Chroustovice a opět se vzdálilo od sestupových příček. Za to B-mužstvu se na jaře příliš nedaří, doma jen remizovalo s předposledními Starými Ždánicemi a pásmo sestupu se začalo nebezpečně blížit. Dorost si po debaklu ve Slatiňanech napravil chuť s posledními Nasavrky. Jako tradičně zvítězili mladší žáci, naopak jejich starší kolegové utrpěli nejvyšší domácí prohru v soutěži.

A-mužstvo – Chroustovice 4 : 1 (1 : 0)
Branky: 22.Novotný z penalty, 47. a 72.Koch, 90.Slabý
Sestava: Konvalina – Heřmánek, Jezdinský, Kozel (5.Cichra, 65.Slabý), Miřejovský - Štajner, Ulrych, Novotný, Zářecký L. – Horyna (85.Kolařík), Koch
Hosté mohli hned ve 3.minutě jít do vedení. Útočník hostí šel sám na Konvalinu, který nahradil zraněného Trubače, ale neproměnil. Po rozpačité úvodní desetiminutovce mužstvo Přelouče ovládlo hru a soupeře téměř nepouštělo na svou polovinu. Vytvořilo si i dostatek šancí, ale Koch, Cichra ani Horyna brankáře hostí nepřekonali. Jedinou branku prvního poločasu vstřelil ve 30.minutě Novotný z penalty za hraní rukou. Nástup do druhého poločasu se domácímu mužstvu povedl lépe než do prvního a ve 47.minutě zvýšil Koch po centru od Horyny na 2:0. Bohužel ihned z protiútoku po hrubé chybě Jezdinského hosté snížili na 2:1. Domácí mužstvo poté znervóznělo, hosté vyrovnali hru a hrozili vyrovnáním. Uklidnění na kopačky přeloučských přinesl po krásné akci celého mužstva v 72.minutě svou druhou brankou Koch. Po této brance se již utkání dohrávalo v klidu a výsledek upravil v 90.minutě na konečných 4:1 střelou podél brankáře Slabý. Za zvládnutí důležitého zápasu zaslouží pochvalu celé mužstvo, i když výkon, zejména v některých pasážích, nebyl optimální. Z jednotlivců podal nejlepší výkon Novotný.

B-mužstvo - Staré Ždánice 1 : 1 (0 : 0)
Branka: 88. Cichra
Sestava: Konvalina - Tesák, Filípek, Jirsík (Volejník), Kolařík – Musil P., Šrek (Ulrych), Slabý J., Školník – Cichra, Hanuš J.

Dorost - Nasavrky 8 : 2 (6 : 1)
Branky: Pokorný 2, Janecký 2, Novák, Devera, Vohralík, Kalousek
Sestava: Fidra – Smolík, Hanuš, Kolařík, Cápay – Vohralík (Kalousek), Novák, Šourek, Devera – Janecký, Pokorný

Starší žáci – Choceň 2 : 5 (1 : 3)
Branky: Hejcman, Hajn
Sestava: Jedlička – Melicher, Štarman, Hajn, Skála – Slavík (Roubíček), Rokyta, Tříska, Vojáček – Hejtman, Klas