NAVRCHOLU.cz

Sport: I. LIGA RUGBY - RC Přelouč
Autor: eduard - Úterý, 01.11. 2005 - 08:35:55
Téma: Rugby

V sedmém kole RC Přelouč přivítala suverénně hrající Petrovice. RK Petrovice nepoznaly chuť porážky a všechny své soupeře porazily rozdílem "třídy".  Jejich cíl postoupi v tomto ročníku do extraligy zatím plní na 100%...

RC Přelouč - RK PETROVICE     26:42    poločas 5:23     pětky 4:6

Sestava RC Přelouč: Kašpar R., Angelini, Prochodský, Backa, Karásek, Lannen (Holý), Dostál, Tvrdík (Čížek), Doležel Zb. (Černý), Kratochvíl, Musil, Kohout, Kašpar F., Volejník, Stýblo

Lavička:  Rozkošný, Kopáč

Body Přelouče: Stýblo 5 (P), Dostál 5 (P), Prochodský 5 (P), Karásek 5 (P), Kohout  6 (3KPP)

Trenér: Václav Čermák

Přelouč dokázala favorita velmi potrápit. Diváci viděli až do konce utkání napínavý souboj. Jasné a slunečné nebe končícího prodlouženého víkendu kontrastovalo se zamračenými čely petrovické trenérské dvojice. Papírově slabší Přelouč neměla být závažným problémem, vždyť Petrovice v pohárovém utkání před sezónou dokázaly v Přelouči přesvědčivě zvítězit. Příčinou vrásek trenérů bylo ale optimální složení sestavy, která je v Petrovicích stále ovlivněna silnou marodkou.

Začátek zápasu nenaznačoval žádné drama ve střetu vedoucího týmu prvoligové tabulky s mužstvem, kterému patří šestá příčka. Po zahajovacím výkopu petrovičtí důsledným pressingem dokázali získat míč pod kontrolu a už ve třetí minutě pokládal Nosák. Fyrbach sice kop po pětce neproměnil, ale při exekuci trestného kopu v 6té minutě byl úspěšnější a hosté vedli již 8:0. Ve třinácté minutě se přeloučtí ragbisté dostali do kontaktu pětkou Dostála - 8:5, ale to bylo z jejich strany v první půli vše. Když skórovali ještě Prokeš a Šimánek a Fyrbach proměnil jeden kop po pětce a jeden trestný kop, zdálo se, že favorit má utkání pod kontrolou a 18ti bodový náskok v poločase mu poskytne klid a jistotu.

Rovněž začátek druhé poloviny utkání byl ve znamení Petrovic. Po pětce Zikmunda a následném prokopu byl náskok hostí již 25 bodů. Možná tento náskok ukolébal, chlapce od Botiče a Ti jakoby očekávali, že vítězství jim samo spadne do klína. Přeloučtí se ale rozhodli neprodat svoji kůži lacino. Vycítili svoji šanci a hra se přenesla na dlouhé minuty na polovinu hostů. Polabané dokázali svou územní převahu vyjádřit i bodově a pětkami Stýbla a Prochodského s následnými prokopy Kohouta stáhli bodový rozdíl na 11 bodů. Stav skóre v 65té minutě 30:19 potom utkání zdramatizoval, zvláště, když hosté nepředváděli žádný mimořádný výkon. Dosáhli sice další pětky a prokopli, ale domácí opět kontrovali položením Karáska a udržovali tak diváky v napětí, zda se jim podaří zvrátit zápas na svoji stranu. Až tato pětka jakoby Petrovice probudila a ty se na poslední minuty usídlily ve "22" Přelouče, aby svůj tlak proměnily v závěrečnou pětku střídajícího Pešíra.

Pražský favorit 1. ligy tentokrát nedůsledně bránil - o čemž svědčí i to, že v tomto zápase bylo jeho konto zatíženo větším počtem bodů, než ve 4 přechozích zápasech celkem. Přelouč ukázala, že i s favoritem lze sehrát vyrovnaný zápas. Uvidíme tedy, zda se petrovickým trenérům podaří namíchat do posledního utkání o podzimní titul s Olomoucí, vítězný koktejl a potvrdit velmi dobrý dojem, který zatím Petrovice vytvořily.