HC Jestřábi Přelouč: I. Zimní přeloučská liga

PŘELOUČSKÁ LIGA - SOBOTA 13.2. - finále
m.kohout, Pondělí, 15.02. 2016 - 15:31:50, Zpravodajství, 325 čtenářů, 1470 bytů
I. Zimní přeloučská liga

finále

Kenya - Motor 1:2 (0:0,1:0,0:2) Mucha – Čermák, Večerník ZB 22:16 vyl.3+2x6+1xOK:3

Motor - Kenya 1:3 (1:2,0:0,0:1) Čermák – Hejhal, Teplý, Moravec ZB 15:15 vyl.2:4

m.kohout, Neděle, 14.02. 2016 - 17:02:05, Zpravodajství, 316 čtenářů, 1053 bytů

Celá série se musela divákům líbit. Obzvlášť, když se protáhla na maximum. Hrál se otevřený hokejbal, což je dobře. Nakonec nám šestý titul unikl v poslední třetině, nedá se nic dělat. Gratulujeme soupeři k vítězství. A děkuju všem našim hráčům za odmakanou sezonu. I přes velký počet dlouhodobě zraněných a nemocných jsme bojovali až do nejdelšího možného konce.

Mrzí mě jen chování některých jedinců (i v dresu dnešního soupeře). Jsem rád, že nejsou z řad našeho HC Jestřábi. Aby někdo urážel takovýmto stylem sudí, a pak mu ještě vyhrožoval. To nedopustím, a budu si to pamatovat. A nějaké ty kecy o emocích, ty na mě neplatí. Je zajímavé, že každý "má" emoce, když prohrává. Motor zase jednou vyhraje, až já nebudu ve vedení ligy. Protože díky mně, jsme na sudí moc hodní a ne agresivní. To co si někdo dovolí, by v soutěžích znamenalo tvrdé TH! A nepíšu v uraženosti. Prohru jsem vstřebal a Kenye přeju vítězné oslavy.

12:00 Motor - KenyaKubát - Drápalík Martin Balada
14:00Kenya - Motor Komůrka - Slanina Kazimír M.

Vzhledem k osazení služeb se nepředpokládá, že bude potřeba celodenní služba. Zároveň prosím o řádné vykonání pískání a časomíry. Vše si bude koordionovat Libuna, takže s případnými problémy přes den se obracejte přímo na p. Komůrku.

PŘELOUČSKÁ LIGA - ohlasy ze semifinále
m.kohout, Úterý, 09.02. 2016 - 20:33:04, Zpravodajství, 305 čtenářů, 4794 bytů

SOBOTA 6.2. - semifinále

Kenya - Čuníci  1:0 (0:0) Mucha ZB 8:10 vyl.3+1x6:3
Čuníci - Kenya  1:2 (0:1) D.Kubát - P.Svoboda, Příhoda ZB 16:12 vyl.1:1

Zápasy snesly veškeré parametry play-off a Kenya zaslouženě postupuje do finále.
KONEČNÝ STAV SÉRIE KENYA - ČUNÍCI 2:0

Petr Svoboda (Kenya): „V semifinále nás čekal nabuzený tým Čuníků, posílený senzačním vyřazením favorizovaných Cepů ve čtvrtfinále. Od začátku série se dal čekat boj o každý metr hřiště, což se potvrdilo. Čuníci byli velice aktivní, rychle na balonu a svým napadáním nám dělali velké problémy. Poté, co jsme si na tento přístup zvykli, jsme pomalu přebírali otěže zápasu a ve druhém poločase jsme vstřelili šťastný vítězný gól. K postupu do finále jsme za sebou měli teprve první krůček, přičemž ten druhý bývá vždy těžší a samozřejmě se to opět potvrdilo. Zápas pokračoval ve stejném tempu jako ten první, ale soupeř byl ještě o kousek rychlejší a tvrdší, hlavně poté, co rychle odpověděl na náš vedoucí gól. Následný tlak jsme ustáli a hru vyrovnali a 3 minuty před koncem vstřelili vítězný gól, který vstřelil svým obvyklým důrazem Honza Příhoda, jenž doslova balonek do branky dotlačil.“

Martin Kazimír (Čuníci): „V obou zápasech se moc hokejbalové krásy neobjevilo, byl to boj o každý metr hřiště a ani na jedné straně nebylo mnoho gólových příležitostí. Bohužel z tří obdržených gólů byly dva vlastní. Z naší strany chybělo víc důrazu na polovině soupeře a více střelby. Gratuluji soupeři k postupu do finále.“

Motor - Břehy 4:2 (0:2) Čermák 2x, Večerník, Hudec – Horák 2x ZB 11:17 vyl.0:2
Břehy - Motor 1:2 (0:2) L.Vlk – Čermák, Večerník ZB 9:8 vyl.3:4

Břehy zaskočily favorita v úvodu prvního zápasu, kdy se dostaly do dvougólového náskoku. Zlom, který ovlivnil další děj celé série nastal ve druhé půli, kdy se Motoru podařilo během jedné minuty výsledek otočit ve svůj prospěch.

KONEČNÝ STAV SÉRIE MOTOR - BŘEHY 2:0

Martin Šmíd (Motor): „Myslím, že série se divákům musela líbit. Šance byly na obou stranách a hrál se dost otevřený hokejbal. Břehy byly v první půli produktivnější a my působili dojmem, že se nám nechce běhat. Po neproměněné přesilovce ve čtvrté minutě druhé půle jsme si museli na lavičce důrazněji popovídat. Ihned po té přišel uragán a během 50 sekund jsme třemi góly otočili výsledek, který jsme kontrolovali až do konce a byli lepším týmem. Ve druhém zápase měl soupeř opět lepší start, ale jen chviličku. Kvalitní hru a elán jsme si přinesli z konce prvního utkání a do půle jsme odskočili na dva góly. Břehy nás pak mačkaly v přesilovkách a zaslouženě snížily. Konec jsme však zvládli a myslím, že přeci jen zaslouženě postoupili. Jsem rád, že jsme opět otočili dvoubrankové vedení protivníka a nevzdáváme se za žádného stavu. Soupeřům díky za atraktivní a otevřené zápasy.“

Michal Drápalík (Břehy): „Do semifinálové série jsme nastoupili bohužel v prořídlé sestavě, nicméně odhodláni zabojovat o finále! V prvním zápase jsme se díky Horákovi ujali vedení 2:0 v první půli, kdy jsme po většinu času byli lepším týmem. Po změně stran nás začal Motor tlačit a dotlačil k chybě z níž pramenil závar a snížení na 1:2. Bohužel již za 30 vteřin jsme na brankovišti nechali dalšího ze soupeřů a bylo srovnáno. To celé se opakovalo ještě 2x, kdy jsme trestuhodně nepomohli našemu gólmanovi. Ve druhém zápase byl naopak od začátku aktivnější Motor a v polovině utkání vedl 2:0. S vědomím, že nemáme co ztratit jsme ze sebe zkusili dostat maximum a vytěžili snížení z hole Lukáše Vlka. Náš závěrečný tlak byl sice velký, ale srovnání jsme se nedočkali a proto ze série odcházíme jako poražení. Soupeři gratulujeme k postupu do finále! My se těšíme na boj o třetí místo, kde Čuníkům rozhodně nedáme kůži lacino!”

Semifinálový program - SOBOTA 6.2. 2016
m.kohout, Čtvrtek, 04.02. 2016 - 16:31:38, Zpravodajství, 283 čtenářů, 2682 bytů

m.kohout, Středa, 03.02. 2016 - 17:52:59, Zpravodajství, 585 čtenářů, 7017 bytů
Příspěvky kapitánů a zástupců jednotlivých týmů, které se představily v sobotním a nedělním čtvrtfinále přeloučské zimní hokejbalové ligy...

PŘELOUČSKÁ ZIMNÍ LIGA - čtvrtfinále

SOBOTA 30.1.

Kenya - Chlupatej bobr 1:0 (0:0) Pražan ZB 11:16 vyl.8:6

Chlupatej bobr - Kenya 2:3 (2:1) Barva, Moravec – Kazimír, J.Svoboda, Stýblo ZB 14:7 vyl.3+1x6:3

KONEČNÝ STAV SÉRIE KENYA - CHLUPATEJ BOBR  2:0

Cepy - Čuníci 0:3 (0:2) Černý, Košťál, R.Kubát ZB 13:9 vyl.0:2

Čuníci - Cepy 2:1 (1:0) Košťál, D.Kubát - Raška ZB 19:15 vyl.0:2

KONEČNÝ STAV STAV SÉRIE CEPY - ČUNÍCI 0:2

NEDĚLE 31.1.

Motor - Devils 5:0 (3:0) Bacovský 2x, Večerník 2x, Čermák ZB 8:17 vyl.0:3

Devils - Motor 3:4 p. (2:1) Černický, Hlavsa, Ziegler – Bacovský 2x, Čermák, Šmíd ZB 13:8 vyl.0:1

KONEČNÝ STAV SÉRIE MOTOR - DEVILS 2:0

Břehy – Rockets 1:0 (1:0) L.Vlk ZB 12:10 vyl.1:3

Rockets - Břehy 2:3 (0:3) Matoušek, Peřina - Horák 2x, Kalousek ZB 15:9 vyl.2:2

KONEČNÝ STAV SÉRIE BŘEHY - ROCKETS 2:0

o 9-11 místo a sobotní semifinálová program 6.2. 2016 ...

Zimní hokejbalová liga zná první dva semifinalisty
m.kohout, Neděle, 31.01. 2016 - 09:12:55, Zpravodajství, 313 čtenářů, 1703 bytů

V sobotu 30. ledna se odehrály první dva čtvrtfinálové duely. Vítěz základní části, tým Kenya, nastoupil proti Chlupatýmu Bobrovi, který si postup do play-off zajistil z poslední postupové příčky. Na vítěze posledních tří ročníků, tým Cepů, čekali Čuníci. Favorité duelů byly Kenya a Cepy. V obouch sériích však papírové předpoklady šly stranou a opět se ukázalo, že play-off je prostě jiná soutěž.

Chlupatej Bobr se do vítěze základní části zakousl a se zarputilostí bojoval a nenechal favoritovi ani na chvíli oddechnout. Zkušená Kenya nakonec vždy dokázala o gól zvítězit a po vyrovnaných zápasech postoupila do semifinále.

V druhé sérii předvedli Čuníci, že na Cepy umí a v prvním utkání jednoznačně zvítězili 3:0. Nic však nebylo rozhodnuto a druhý zápas předpovídal zajímavé drama. Hned v úvodu šli Čuníci do vedení 1:0, které drželi celou první část. V druhé části, též v úvodu, Cepy srovnaly a stav 1:1 vydržel až do 20 m. utkání, kdy se Čuníci opět ujali vedení 2:1. Cepy dřely, ale Čuníci ze svého výborného sobotního výkonu neslevili a podařilo se jim vyřadit favorita favoritů soutěže a zaslouženě postoupili do semifinále.

16:00 3ČFMotor - Devils Synková - Kazimír M.Robová

V případě ukončení první série v daný hrací den po dvou utkáních se případný třetí zápas druhé série přesouvá z 16:00 na 15:00. V tomto případě jsou rozhodčí nasazováni na zápasy, nikoliv na časy utkání.

268 článků (27 stránek, 10 článků na stránku)