m.kohout, Středa, 13.04. 2016 - 07:19:00, Zpravodajství, 228 čtenářů, 1973 bytů

SK Hokejbal Letohrad - HC Roštěnky Přelouč 2:0
HC Roštěnky Přelouč - Bárbíny Kyjov  2:1
ALTSOHL Zvolen - HC Roštěnky Přelouč 6:1

Konečné pořadí celků v turnaji - skupina B

2. SK Hokejbal Letohrad
3. HC Roštěnky Přelouč4. Bodliny Heřmanův Městec
5. Bárbíny Kyjov

SK Hokejbal Letohrad - HC Roštěnky Přelouč 3:1

"Až na drobné nedostatky jsem relativně spokojen. Tým nám na poslední chvíli oslabily nemoci a prac. povinnosti a přesto se děvčata se startem přeboru popasovala se ctí. Věřím, že do Heřmanova Městce pojedeme silnější a ještě o něco odhodlanější. Naším cílem je alespoň v jednom z turnajů přeboru vybojovat baráž a postup do skupiny A."

Dorost ukončil sezónu
m.kohout, Středa, 27.03. 2013 - 07:20:32, Zpravodajství, 314 čtenářů, 1629 bytů

HC Jestřábi Přelouč-HBC ALPIG Kladno  1:11 (1:3,0:3,0:5)

branka: M.Dekereš střely 10:75 vyloučení 3:0 přesilovky 0:3 využití 0:2

sestava: P. Kratochvíl - F.Balada, J.Kmoníček, O.Kadaník – J.Novotný, J.Vamberský, P.Plavec, M.Dekereš, L.Šindelář.

Poslední zápas sezony chtěli mladí Jestřábi odehrát důstojně, což se jim víceméně podařilo. Utkání proběhlo bez zbytečných vyloučení a nervozity jako v minulých zápasech. Proti lídrovi tabulky však herně měli pramalou šanci uspět. Zvlášť, když se v zápise o utkání objevilo pouze osm hráčů Přelouče. Přesto se mladí Jestřábi snažili ohrozit hostující branku hlavně z brejků, což se jim také jednou s pomocí Kladenské obrany podařilo. Tým Kladna však po celý zápas ukazoval, proč je na špici tabulky.

slova trenéra: I přes velkou sílu Kladna jsme chtěli hrát aktivně. Nenechat se zbytečně vylučovat a snažit se vstřelit z brejků nějaký gól, což se nám dařilo. Výborně také zachytal Kratochvíl. V průběhu utkání nám ale začaly docházet síly. Gratulace soupeři k výhře a přání k úspěchu v play-off.

V přesilovkách domácí doslova řádili ...
m.kohout, Středa, 20.03. 2013 - 08:38:09, Zpravodajství, 327 čtenářů, 1566 bytů

TJ Kovo Praha-HC Jestřábi Přelouč  18:0 (3:0,8:0,7:0)

střely 51:15 vyloučení 9:15 přesilovky 13:5 využití 8:0 v oslabení 2:0

Ještě po první třetině se zdálo, že by mladí Jestřábi mohli odehrát velmi slušné utkání i když Kratochvíl, který neměl zrovna svůj den, musel třikrát lovit míček ze své branky. Jenže na začátku té druhé se hra Jestřábů sesypala a trestná lavice nezůstala téměř po celou druhou třetinu prázdná. Nedisciplinovanost Jestřábů z druhé třetiny se přenesla i do třetí a zápas se dohrával vyloženě pod taktovkou dobře hrajících domácích.

Slova trenéra: Takové zápasy se mi hodnotí velmi špatně. Ne snad pro to, že bych nevěděl, co mám říct, ale co si mám o přístupu některých hráčů myslet. My si na začátku utkání něco řekneme, pokoušíme se to dodržovat a o přestávce si to připomeneme. Začne druhá třetina a všechno je jinak. Nechápu. Ještě gratulace soupeři k předvedené hře a k výhře.

sestava: P.Kratochvíl - F.Balada, J.Kmoníček, J.Karela, T.Malina - J.Novotný, J.Vamberský, P.Plavec, M.Dekereš, V.Mlynář, M.Poledno

Dorost zahájil jarní část
m.kohout, Středa, 13.03. 2013 - 08:27:01, Zpravodajství, 340 čtenářů, 3281 bytů

SK Kometa Polička - HC Jestřábi Přelouč  9:1 (4:1,2:0,3:0)

branka Jestřábů - Novotný

střely 58:10 vyloučení 3:8 přesilovky 6:3 využití 2:0 v oslabení 1:0

V prvním utkání jarní části jasně dominovali hráči Poličky. Výbornou hrou mladým Jestřábům nedali téměř žádnou šanci v tomto utkání uspět. Jestřábům však nelze upřít snahu, za kterou byli odměněni brankou, kterou snížili na 3:1. Ve druhé třetině však Jestřábi začali být příliš nervózní a téměř neustále hráli v oslabení. Uklidnil je až o druhé přestávce velmi důrazný proslov trenéra a třetí třetina se dohrála bez zbytečných excesů.

Slova trenéra: gratulace domácím k výhře a velmi kvalitnímu výkonu. Své hráče  mohu pochválit snad jenom za bojovnost, ale musím je hlavně pokárat za výkon ve druhé třetině, který s hokejbalem a sportem jako takovým, neměl nic společného.

sestava: P.Kratochvíl - F.Balada, J.Kmoníček, J.Karela, T.Malina, O.Kadaník - J.Novotný, J.Vamberský, P.Plavec, M.Dekereš, M.Eppinger, V.Mlynář, M.Poledno

druhý nedělní zápas...

Dorost zakončil podzimní část doma s Letohradem ...
m.kohout, Středa, 28.11. 2012 - 07:09:42, Zpravodajství, 355 čtenářů, 1732 bytů

HC Jestřábi Přelouč - SK OEZ Tesla Letohrad 2:12 (2:4,0:2,0:6)

sestava: J. Pardovský od 3.třetiny P. Kratochvíl - J. Kmoníček, T. Malina, F. Balada, J .Karela - M. Dekereš, P. Plavec, M. Beran - L. Moravec, J. Novotný, O. Hruban

branky: L. Moravec, J. Kmoníček

střely 16:44 vyloučení 6:5 přesilovky 5:6 využití 0:2 v oslabení 0:1

Začátek utkání patřil Jestřábům a již po čtyřiceti sekundách otevřel skóre po samostatné akci Moravec. Za tři minuty bylo vyrovnáno, když se do šibenice trefil Krejsa. Potom následovala série gólů Letohradu, kdy se míček doslova doplazil za brankovou čáru silou vůle. Na třetí gól hostů dokázali domácí ještě odpovědět, ale tři sekundy před koncem první třetiny opět velmi šťastně zvýšil na rozdíl dvou branek Lux. Ve druhé třetině se Jestřábi snažili o vyrovnání, ale definitivně do kolen je dostaly dva slepené góly, na konci třetiny. Třetí třetina už byla v plné režii hráčů Letohradu.

slova trenéra - Velmi šťastné a hlavně laciné góly nás připravili o lepší výsledek. Očekával jsem také více odvahy při hře dopředu.

Starší dorost - debakl v Plzni
m.kohout, Čtvrtek, 22.11. 2012 - 08:15:22, Zpravodajství, 354 čtenářů, 1434 bytů

HBC Škoda Plzeň - HC Jestřábi Přelouč  27:0 (10:0,8:0,9:0)

střely 53:5 vyloučení 2:1 přesilovky 1:2 využití 1:0 v oslabení 2:0

sestava:  M. Poledno - J. Kmoníček, T. Malina, J. Karela, O. Kadaník - F. Balada, M. Dekereš, P. Plavec, J. Novotný

Výsledkem, ale i hrou toto utkání v hokejbalu připomínalo spíš basketbal. Domácí nepřetržitě obléhali obrané pásmo hostů a téměř každá střela skončila za zády brankáře Jestřábů. A když se hostům podařilo dostat na polovinu soupeře, velmi rychle přišli o míček a následoval rychlý protiútok, který většinou skončil gólem.

Slova trenéra: Hodnotit toto utkání ani nejde. V nadsázce snad mohu říct, že jsme oproti předchozím zápasům změnili herní projev a nejvíce gólů neinkasovali ve druhé třetině, ale hned v té první. Ale teď vážně. Proti exkluzivně hrajícím domácím, jsme neměli vůbec žádnou šanci.

EXTRALIGA – STARŠÍ DOROST

sobota 10.11.

HBC VSETÍN – HC JESTŘÁBI  5:1 (2:1,2:0,1:0)

sestava: P. Kratochvíl – J. Kmoníček, J. Karela, F. Balada, J. Novotný, P. Plavec, M. Poledno, V. Mlynář – kouči : D. Novotný, P. Vamberský

branka: Poledno

střely 67:8 vyloučení 1:5 přesilovky 5:1 využití 0:0

I když soupiska Jestřábů byla opět velmi prořídlá a ani v nejmenším nepřipomínala extraligový tým, byli to právě hráči Přelouče, kteří se ujali vedení, kdy se pohotovou dorážkou prosadil Poledno. Potom se už ale začali prosazovat Vsetínští hráči a i když se mladí Jestřábi snažili neprodat svoji kůži lacino, domácí si vítězství vzít nenechali.

Kouč David Novotný: „Trochu mě mrzí, že po poměrně dobře odehrané první třetině, se nám nepodařilo dodržet to co jsme si řekli o přestávce a brzy inkasovali na rozdíl dvou branek. Vsetínští se potom uklidnili a v pohodě zápas ovládli.“

neděle 11.11.

Jedna třetina nestačí ...
m.kohout, Středa, 24.10. 2012 - 12:12:42, Zpravodajství, 350 čtenářů, 1298 bytů

HC Jestřábi Přelouč – TJ KOVO Praha  0:4 (0:0,0:2,0:2)

střely na branku 11:43 vyloučení 4:5 přesilovky 2:2 využití 0:1

První třetina utkání byla poměrně vyrovnaná a oba celky si vytvořily málo šancí na vstřelení úvodní branky. Ve druhé třetině se snaha Jestřábů rozplynula jak pára nad hrncem a hráči KOVA potrestali chyby Přeloučských. Třetí třetina navázala na tu druhou. Poměr střel v obou částech hovoří za vše - 1:16, 2:17.

sestava: P.Kratochvíl, (J.Pardovský) - O.Kadaník, J.Kmoníček, F.Balada, T.Malina, J.Karela - M.Dekereš, P.Plavec, J.Novotný, O.Hruban, O.Katrušin, M.Beran

Slova trenéra: Absolutně a pro mě nepochopitelně jsme přestali od druhé třetiny hrát a dali tak soupeři šance na úspěch v tomto zápase.

Dorost v extralize stále bez bodu, ale s bojovným duchem

HC Jestřábi Přelouč – SK Kometa Polička   1:10 (0:4,0:1,1:5)

sestava: J.Pardovský, P.Kratochvíl - J.Kmoníček, F.Balada, J.Karela, T.Malina - J.Novotný, P.Plavec, J.Vamberský, M.Dekereš, O.Katrušin

gól Jestřábů – Vamberský

střely 15:47 vyloučení 9:7 přesilovky 4:6 využití 0:3 v oslabení 0:1

Velké sebevědomí čišelo z hráčů Poličky a od první minuty začali diktovat tempo zápasu a třetinu zaslouženě ovládli. Ve druhé hráči Jestřábů přidali, lépe bránili a dostávali se do šancí, ale bohužel pro ně, je nevyužili. Třetí třetinu načali hráči Poličky rychlým gólem v přesilovce. Poté se prosadili i domácí pohotovou dorážkou Vamberského, ale závěr zápasu opět patřil hostům.

Slova trenéra: Z naší strany to nebyl povedený zápas. Byli jsme až příliš ustrašení, v obraně často zmatení a v útoku jsme téměř nic nepředvedli. Hráče pochválit v žádném případě nemůžu. Myslím si, že  jsme proti známému soupeři mohli předvést víc.

HC Jestřábi Přelouč – HBC Autosklo H.A.K Pardubice 3:7 (1:2,1:3,1:2)

Zpráva k staršímu dorostu
m.kohout, Úterý, 02.10. 2012 - 08:03:24, Zpravodajství, 433 čtenářů, 2511 bytů

Neumím být politicky korektní a tak také nebudu. Překvapivě jsme vyrazili do Hradce v solidním počtu hráčů a tak zde byla určirá naděje na dobrý výsledek. Domácí nastoupili na dvě pětice hráčů v poli. Od začátku byli domácí lepší, hosté však v první třetině ještě stačili bránit dobře se pohybující hráče domácích a tak jsme po třetině prohrávali jen 3:2. O přestávce jsem hráče, zejména útočníky, upozornil na stále se opakující chyby v nepokrývání svých prostorů a v nich se pohybujících hráčů domácího týmu. Přes toto upozornění jsme v začátku druhé třetiny inkasovali tři branky a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Domácí pak ve velké pohodě dohráli druhou a třetí třetinu a prakticky si s hostujícími, kteří se již až na několik výjimek na nic nezmohli, jen zatrénovali. Za odvedený výkon chválím brankáře, vysoká porážka rozhodně nepadá na jeho hlavu. Z hráčů v poli snese přímé srovnání s extraligou pouze Navrátil, obstojně zahrál Plavec, v obraně pak několik solidních věcí předvedl Kadaník. Celkem však bída s nouzí.

Co dodat. Netrénovaný tým nebude NIKDY vyhrávat!!! Hráči mají z velké většiny problém se zpracováním míčku, nedovedou si přihrát, nestíhají fyzicky, prohrávají téměř všechny osobní souboje, nepokrývají své prostory a většinu zápasu jen běhají za soupeřem. Po hřišti se zhusta plácají jako hladová housata, protože nemají naběháno. Prakticky vůbec netrénují, oni to totiž nepotřebují, oni již totiž všechno umí!!! Za porážku je vinen rozhodčí, špatný trenér, špatné počasí, krize na burze atd. Hráči SD ještě v hokejbale nic nedokázali, ale kritizovat ostatní spoluhráče, dokáží stylem, za jaký by se nemuseli stydět dlouholetí reprezentanti. Po brilantní kritice jiných, však obvykle na hřišti sami něco zkazí. K chování zvláště některých jedinců se raději podrobněji vyjadřovat nebudu, nechci být vulgární. Svůj názor, jako námět k zamyšlení nad sebou samými, jsem hráčům řekl. Nemyslím si však, že má slova padnou na úrodnou půdu a něco se změní. Spíš se asi ozve několik hlasů proti mě. Možná, že se nakonec od některých dozvím, že přílišnou kritikou poškozuji psychický a citový vývoj těchto, ještě vlastně dětí. Je mi to jedno, někdo musí popsat reálný stav věci.

S pozdravem zastupující trenér Hájek Tomáš.

103 článků (11 stránek, 10 článků na stránku)