m.kohout, Pondělí, 09.05. 2016 - 07:17:08, Zpravodajství, 388 čtenářů, 2015 bytů

Jestřábi B - Chrudim A 1:3 (1:1,0:0,0:2)
střely 35:21, vyloučení 1:3, bez využití
branky domácích: 5. Hejhal(Kubát) 1:0

Jestřábi B - Chrudim A 2:5 (1:1,1:1,0:3)
střely 27:24 vyloučení 3:6, využití 2:0
branky domácích: 12. Slanina (Hejhal) 1:1, 28. Raška (Hejhal, Slanina) 2:2

sestava domácích: Cidlinský (neděle Sedmák) - Komůrka, Drápalík Mich., Smolík, Lauryn, Svoboda J (jen sobota), Hájek, Hudec, Raška, Slanina, Kubát, Hejhal, Motyčka, Kalousek, Drápalík Mar., Mlynář, Balada, v neděli Oliva.

Komůrka: V obou zápasech jsme předvedli asi maximum, na co v současnosti máme. Rozhodla větší hokejbalovost hostí a postoupili zaslouženě. Škoda lehké teče Slaniny rukou ve druhém zápase, mohli jsme my vést 3:2 a třeba by se to vyvíjelo jinak. Soupeři gratuluji k postupu a přeji hodně štěstí. My jsme jako "nováček" určitě ostudu nedělali. O víkendu každopádně zářili všichni tři gólmani, Novelinka proti Hejhalovi v sobotu vytáhl asi zákrok sezóny, Cidlinský se vrátil výkonem o 15 let zpět a Sedmák opět podal výkon, na který jsme u něho byli zvyklí z loňského playoff. Playoff to bylo zajímavé. Trochu zaspalo vedení soutěže s řešením nepříjemné chyby z prvního zápasu. Jako klub bychom přijali jakékoliv rozhodnutí v dané věci, pokud by bylo řádně odůvodněné a bylo včas, ale to se nestalo. Rychlost řešení takových situací je v playoff jiná, než v základní části, je potřeba jednat, nikoliv se ztotožnit z pozicí mrtvého brouka.... No nic, klukům děkuji za sezónu, ukázala nám, že nás čeká hodně práce, pokud chceme udělat krok dále.

Po debaklu vybojované srovnání série
m.kohout, Neděle, 01.05. 2016 - 20:24:10, Zpravodajství, 324 čtenářů, 2486 bytů
HC Jestřábi
Chrudim A- Jestřábi B 12:0 (4:0,3:0,5:0)
střely 60:14 vyloučení 4:3 využití 1:0 oslabení 1:0

Chrudim A - Jestřábi B 5:6
(3:0, 1:3, 1:3)
střely 37:35 vyloučení 7:4 využití 0:1
branky: 22. Raška (Hejhal, Drápalík Mich.) 1:3, 26. Slanina (Raška) 2:3, 27. Hájek (Drápalík Mar.) 3:3, 31. Hejhal (Slanina, Kubát) 4:4, 34. Polák (hejhal) 4:5, 42. Hejhal (Komůrka) 4:6

sestava sobota: Sedmák (v neděli Cidlinský) - Komůrka, Oliva, Lauryn, Mich. Drápalík, Slanina, Raška, Kalousek, Mlynář, Motyčka, Smolík, Hájek v neděli navíc: Hejhal, Hudec, Kubát, Balada, Polák, Drápalík Mar.

V prvním zápase nebylo co řešit po první třetině. V sestavě v jaké jsme byli jsme výborně hrajícím domácím nestačili v ničem a mnohokrát sledovali jejich ukázkové kombinace. Zápas jsme dohrávali smíření s debaklem. Do druhého utkání jsme doplnili sestavu a chtěli jsme konkurovat domácím bojovností, ale začátek byl jako přes kopírák, kdy jsme po chybách ztráceli brzo tři branky. Asi zlomový moment přišel po brance Rašky, kdy se trochu překvapivě domácí začali věnovat diskuzím mezi s sebou a s rozhodčími. Dvě slepené branky, kdy první vybojoval důrazem Raška pro Slaninu a vzápětí "letící peříčko" Hájka, jsme srovnali a byli jsme zpět v utkání. Před koncem třetiny chybně vyhodil Komůrka a hosté znovu vedli. Ve třetí třetině jsme ale hráli výborně a nejprve Hejhal v přesilovce a pak Polák se štěstím otočili skóre. Když si pak ve vlastním rohu elegentně Komůrka poradil s útočníkem domácích, poslal křižnou příhru na Hejhala a ten zvýšil na 6:4, byli jsme blízko. Domácí ještě korigovali Burešem, ale v nervozním závěru jsme si vítězství pohlídali. Zaslouženě.

Komůrka: V prvním zápase jsme byli jen slabý sparingpartner a domácí si dobře potrénovali. Druhý začal podobně, ale nezvdali jsme to a od druhé třetiny jsme byli důraznější a soustředěnejší. Vyzdvivuji moment fair play domácího dobře hrajícího Sýkory, který v prvním utkání sportovně odvolal u rozhodčího faul na svou osobu. Druhé utkání jsme zvládli také proto, že jsme se více soustředili, oproti domácím, na hokejbal. Musíme v podobném duchu hrát i doma, budeme se favoritovi snažit cestu do dalšího kola znepříjemnit....

Raška otočil kormidlo
HC Jestřábi

Přelouč B - Autosklo Pce B 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

střely 35:33 vyloučení 7:9 využití 2:1

branky: 7. Slanina 1:1, 12. Hejhal (Slanina) 2:2, 30. Komůrka (Hejhal, Slanina) 3:3, 37. Kalousek(Slanina) 4:4, 39. Raška 5:4, 45. Raška 6:4

sestava: Sedmák, Lauryn, Oliva, Komůrka, Slanina, Smolík- Raška, Hejhal, Kalousek, Drápalík Mar., Motyčka, Mlynář, Dekereš, Balada, Hájek

Domácí zaspali začátek a tak již v první minutě nabrali jednobrankovou ztrátu. A začala tím přetahovaná ve skóre. Slanina si sklepl balónek a s přesností mistra kulečníku srovnal. Hosté si pohybem vypracovávali další šance a opět šli do vedení. To v přesilovce dorovnal Hejhal po přihrávce Slaniny. Další branky hostů na sebe nenechala čekat, ale ve vyrovnaném zápase se opět skóre měnilo, když Hejhal v přesilovce nabídl příhru mezi kruhy Komůrkovi. Nástup do třetí třetiny opět vyšel hostům. Naštěstí brzy potom Kalousek pozdravil zívajícího gólmana střelou od modré. Pak vyhrabal zapomenutý míček Raška a umazal polstrování v hostující brance. V závěru se domácí museli bránit přesilovce hostů. Nejprve však bojovný Drápalík vyzobl rozehrávku Pardubic, ale svůj blafák poslal o milimetry vedle tyče. Se stejnou nabídkou pak přišli hosté k Raškovi, zkušený mazák ji nepohrdl a definitivně připsal tři body do našlapané tabulky.

Libor Komůrka: Oproti zápasu s Deltou to bylo úplně něco jiného. Hosté hráli velice kvalitně, ale my jsme se jim postupem času vyrovnali a v závěru je předčili hlavně bojovností a odhodláním. Dnes chválím do puntíku úplně každého. Snad budeme schopni podobné výkony opakovat i v playoff, pro případný úspěch to bude potřeba.

Chyby ve třetí třetině stály body
HC Jestřábi

Delta - Jestřábi B 5:2 (0:0,1:2,4:0)

branky: 16. Slanina (Raška) 0:1, 26. Raška (Komůrka) 1:2

střely 35:24 vyloučení 2:1 využití 0:1

sestava: Sedmák - Komůrka, Oliva, Drápalík Mich., Lauryn - Raška, Dekereš, Slanina, Drápalík Mar., Motyčka, Mlynář, Smolík, Balada

Proti hokejbalovějším domácím hosté vyrukovali s bojovností a ve vyrovnané třetině branka nepadla. Ve druhé se v přesilovce křižnou střelou prosadil Slanina. Domácí kontrovali Maixnerem, který byl na kruhu zcela sám. V 26. minutě po hromadném střídaní obou týmů zůstali na place snad jen Komůrka s Raškou a ten zkušeným blafákem strhl vedení na stranu hostů. Do třetí třetiny šli Jestřábi se snahou likvidovat rozehrávku Delty. Zaspání na buly využil umístěnou střelou Stránský a vzápětí po chybě v polovině hřiště skóroval Veselík. Delta pak zápas ovládla a hosté již na zvrat neměli. Pátá branka padla do prázdné branky.

Komůrka: Opět ve změněné sestavě jsme odehráli dvě dobré třetiny. Chyby ve třetí třetině, špatný pohyb a problémy některých lidí vůbec zpracovat míček však rozhodly o tom, že body zůstaly zaslouženě Deltě.

Zlom ve třetí třetině potvrdil body
HC Jestřábi

Jestřábi B - Svítkov B 5:2 (0:1,2:1, 3:0)

střely 30:29 vyloučení 4:5 využití 1:0

branky: 24. Kalousek (Dekereš) 1:1, 27. Raška (Drápalík Mar.) 2:1, 38. Motyčka (Kalousek, Mlynář) 3:2, 41. Mlynář (Drápalík Mich., Motyčka) 4:2, 42. Raška (Hudec, Komůrka) 5:2

sestava: Cidlinský - Čapek, Oliva, Smolík, Komůrka, Drápalík Mich. - Dekereš, Raška, Hudec, Motyčka, Kalousek, Drápalík Mar., Mlynář, Balada

Po třech porážkách se domácí snažili konečně zabrat, ale první třetina nepřinesla žádné oživení do jejich řad. Navíc hosté snad z prvního útoku dotlačili balónek kousek za čáru svatyně Cidlinského a vedli. Domácím chyběla především střelba a i druhá třetina nezačala o moc lépe. Až důraz na brankovišti Dekereše vedl k odraženému balónku, který z otočky uklidil do branky Kalousek. Ve 27. minutě pak předvedli "učebnici buly" Drápalík Martin a Raška, jehož taháček nemohl vyhnat pavouka lépe - 2:1. Když už domácí přebírali konečně otěže zápasu, ztratili balónek v útočném pásmu a podceněné vyhození soupeřem skončilo dorážkou a bylo před koncem třetiny srovnáno. Až třetí třetina vše rozhodla. Nejprve Motyčka hezky uklidil po zemi na 3:2. O dvě a půl minuty se pěkně z první trefil do šibenice Mlynář na 4:2. V oslabení pak hosté vyrazili dopředu, ale po rychlé otočce po ose Komůrka - Hudec - Raška bylo 5:2. V závěru se vylučovalo a hosté poslední minutu a půl hráli 5 na 3, což vyšperkovali hrou 6 na 3. V tu dobu si vzal vše na paškál výborně chytající Cidlinský a zámkem své brány již změnu výsledku nepřipustil.

Libor Komůrka: Trápení s posledních zápasů jsme si přenesli prakticky do poloviny zápasu, který asi nebyl pro diváky nijak pohledný. Až třetí třetina byla koukatelná a rozhodli jsem ji konečně hokejbalem a hlavně bojovností. Důležité body zůstaly v Přelouči, takže jsme zpět ve hře o dobré postavení v již potvrzeném playoff. Kluky chválím opět za bojovnost, která nás držela nad vodou ve chvílích, kdy se herně nedařilo.

B-TÝM V 9 LIDECH NA KOHOUTY NESTAČIL
m.kohout, Úterý, 29.03. 2016 - 20:27:01, Zpravodajství, 213 čtenářů, 1607 bytů
HC Jestřábi

Hokejbal Česká Třebová "B" - HC Jestřábi Přelouč "B" 2:1 (0:0,2:0,0:1)

střely 20:19 vyloučení 2:0 bez využití

branka: Drápalík Mar.(as. Raška, Komůrka)

sestava: Sedmák - Kadera, Oliva, Navrátil, Komůrka, Raška, Kalousek, Drápalík Mar., Smolík, Šimek

Nemocemi zdecimovaná sestava hostů podala velice zodpovědný výkon, který si zasloužil minimálně bod, ne-li více. Bohužel po taktické první tetině jsme inkasovali z dorážky a koncem třetiny jsme nezachytili jeden z protiútoků soupeře. Když v první minutě závěrečné třetiny zavěsil Drápalík, věřili jsme v obrat. Devíti lidem ale rychle ubývaly, proti plné sestavě domácích, síly a i přes slibné příležitosti se vyrovnávací branku nepodařilo vstřelit.

Komůrka: "V sestavě, v jaké jsme kvůli nemocem byli, jsme odehráli velice dobré utkání a všechny chválím za bojovnost. Chybělo nám štěstí, myslím, že jsme opticky i měli více ze hry, bohužel na to se nehraje. Jedeme dál, musíme ještě posbírat nějaké body. Snad se nám marodi během týdne uzdraví a doma nastoupíme již v plné síle."

Zasloužená prohra
HC Jestřábi

Jestřábi B - Prachovice 0:2 (0:0,0:0,0:2)

střely 27:19 vyloučení 3:8 využití 0:1

sestava: Cidlinský - Komůrka, Kalousek, Lauryn, Oliva, Smolík, Slanina, Raška, Hudec, Kubát, Drápalík Mar., Moravec, Mlynář, Motyčka

Po celý zápas jsme se těžko srovnávali s bojovným stylem soupeře, který je známý hlavně svým pohybem. Nám chyběla agresivita, kterou je potřeba proti takovému soupeři ukázat. Nešlo nám zkrátka nic, ale z větší části jsme si za to mohli sami. Nevyužít například tak dlouhou přesilovku 5 na 3 je trestuhodné.  Když v poslední třetině uklidily Prachovice odražený balón do branky, situace se nám ještě ztížila. Urputnou obranu soupeře jsme zdolali jednou, ale bohužel pro nás, rozhodčí předčasně odpískal přerušení hry a gól nebyl uznán. Druhá branka padla do prázdné brány, když snad ani nešlo o střelu, ale jen o vyhození. Za dnešní výkon jsme si body ani nezasloužili, patří za bojovnost právem soupeři. K tomu, abychom se posunuli tabulkou vzhůru potřebujeme takovéto zápasy zvládat, nikoliv jen podávat dobré výkony proti silnějším soupeřům. Je to škoda... a snad i ponaučení...

Libor Komůrka

Béčko vstoupilo do jarní části suveréně
m.kohout, Úterý, 15.03. 2016 - 15:57:06, Zpravodajství, 202 čtenářů, 1533 bytů
HC Jestřábi

HC Jestřábi Přelouč B - 1. HBC Svitavy 7:1 (5:0,0:1,2:0)

Sestava: Sedmák – Kalousek, Oliva, Mi. Drápalík, Lauryn, Slanina – Raška, Ma. Drápalík, Motyčka – Moravec, Hejhal, Kubát.

Branky: Kubát 4, Ma. Drápalík, Hejhal, Slanina.

Od první minuty jsme drželi osud utkání ve svých rukou. Skóre 5:0 po první třetině je víc než výmluvné. Přes „tradiční“ polevení ve 2. třetině jsme dokráčeli k pohodlnému vítězství 7:1, kdy ještě velká spousta našich šancí zůstala až trestuhodně nevyužita. Vzhledem k rozsáhlé marodce jsme velmi rádi, že do jarních bojů vstupujeme ziskem důležitých tří bodů. Pochvalu zasluhuje autor čtyř branek Kubát.

Zdroj: Filip Oliva

Cenný bod z Chrudimi
m.kohout, Úterý, 15.03. 2016 - 09:32:35, Zpravodajství, 198 čtenářů, 1615 bytů
HC Jestřábi

Chrudim A - Jestřábi B 6:5 sn (3:2,2:1,0:2)

branky: Raška 2, Komůrka, Kubát, Slanina

sestava: Dvořáček - Lauryn, Drápalík Mich., Komůrka, Kalousek, Raška, Slanina, Hudec, Drápalík Mar., Rob, Mlynář, Kubát, Motyčka, Smolík vedoucí Slaninová

Zápas jsme začali dobře a 3. minutě otevřel skóre Komůrka. Od té chvíle jsme pak už jen dotahovali. Bohužel nám vázla skoro po celý zápas obranná činnost celého mužstva a inkasovali jsme laciné branky. Na 2:2 ještě dorovnal Raška, ale vzápětí přišel třetí gól. Domácí ve druhé části přidali dvě branky, na které jsme odpověděli jednou Raškovou. Ve třetí třetině jsme ale zabrali, šťastným gólem nás přiblížil Kubát a nakonec jsme přesilovku znásobili hrou bez brankáře a Slanina v poslední minutě srovnal. V nájezdech měli představení dva hráči, domácí Bureš a náš mladý Hudec. Ten skóroval dvakrát, ale Bureš přidal ještě jeden zásah navíc a bod zůstal domácím.

Libor Komůrka: V zápase jsme střídali slabé chvilky s lepšími a nakonec jsme vybojovali cenný bod. Kluky chválím za nasazení a bojovnost, ale naše obranná činnost nebyla vůbec dobrá.

Hodnocení Béčka v II, národní lize
m.kohout, Pátek, 13.11. 2015 - 14:36:40, 321 čtenářů, 1466 bytů
HC Jestřábi

Vstupovali jsme do soutěže jako nováček, ale s určitým cílem, držet se na místech, které nám zaručí playoff. Bohužel se hned zkraje vytratil ten zájem o dění v mužstvu, který jsme měli v playoff ve vítězné sezóně KHbL, kdy nás chodilo na zápas skoro dvacet. To se hned projevilo v prvním důležitém zápase ve Svitavách, kam jsme odjeli v devíti lidech. Pak jsme za podzim měli zápasy, které jsme odehráli velice dobře, s chutí, taktikou, ale byla i utkání, která jsem nezvládli svým lajdáckým přístupem. Je velice příjemné, že jsme dokázali porazit první tři celky tabulky, ale na druhou stranu, s posledními dvěma máme jen bod!! Ukázalo se, že na dobrý výkon musíme mít početnou sestavu. To, že je to o trénovanosti a vůbec o přístupu k hokejbalu, nemusím stále opakovat. Máme v mužstvu zkušené borce, kteří to však sami neuhrají a pokud nebudou mít podporu od mladších, moc nahoru se neposuneme. Té podpory bylo za podzim málo a pohled na statistiky (ač jsem dalek toho, abych podle nich posuzoval výkon jednotlivce) tomu dává za pravdu. Podzim ukázal, na koho se může mužstvo spolehnout a na koho ne. U některých to mrzí, ale nezbývá než konečně respektovat jejich duchaplné životní cíle!!! Šesté místo je v současnosti odpovídající naší týmové výkonnosti.