Zpravodajství: Po debaklu vybojované srovnání série
Autor: m.kohout - Neděle, 01.05. 2016 - 20:24:10
Chrudim A- Jestřábi B 12:0 (4:0,3:0,5:0)
střely 60:14 vyloučení 4:3 využití 1:0 oslabení 1:0

Chrudim A - Jestřábi B 5:6
(3:0, 1:3, 1:3)
střely 37:35 vyloučení 7:4 využití 0:1
branky: 22. Raška (Hejhal, Drápalík Mich.) 1:3, 26. Slanina (Raška) 2:3, 27. Hájek (Drápalík Mar.) 3:3, 31. Hejhal (Slanina, Kubát) 4:4, 34. Polák (hejhal) 4:5, 42. Hejhal (Komůrka) 4:6

sestava sobota: Sedmák (v neděli Cidlinský) - Komůrka, Oliva, Lauryn, Mich. Drápalík, Slanina, Raška, Kalousek, Mlynář, Motyčka, Smolík, Hájek v neděli navíc: Hejhal, Hudec, Kubát, Balada, Polák, Drápalík Mar.

V prvním zápase nebylo co řešit po první třetině. V sestavě v jaké jsme byli jsme výborně hrajícím domácím nestačili v ničem a mnohokrát sledovali jejich ukázkové kombinace. Zápas jsme dohrávali smíření s debaklem. Do druhého utkání jsme doplnili sestavu a chtěli jsme konkurovat domácím bojovností, ale začátek byl jako přes kopírák, kdy jsme po chybách ztráceli brzo tři branky. Asi zlomový moment přišel po brance Rašky, kdy se trochu překvapivě domácí začali věnovat diskuzím mezi s sebou a s rozhodčími. Dvě slepené branky, kdy první vybojoval důrazem Raška pro Slaninu a vzápětí "letící peříčko" Hájka, jsme srovnali a byli jsme zpět v utkání. Před koncem třetiny chybně vyhodil Komůrka a hosté znovu vedli. Ve třetí třetině jsme ale hráli výborně a nejprve Hejhal v přesilovce a pak Polák se štěstím otočili skóre. Když si pak ve vlastním rohu elegentně Komůrka poradil s útočníkem domácích, poslal křižnou příhru na Hejhala a ten zvýšil na 6:4, byli jsme blízko. Domácí ještě korigovali Burešem, ale v nervozním závěru jsme si vítězství pohlídali. Zaslouženě.

Komůrka: V prvním zápase jsme byli jen slabý sparingpartner a domácí si dobře potrénovali. Druhý začal podobně, ale nezvdali jsme to a od druhé třetiny jsme byli důraznější a soustředěnejší. Vyzdvivuji moment fair play domácího dobře hrajícího Sýkory, který v prvním utkání sportovně odvolal u rozhodčího faul na svou osobu. Druhé utkání jsme zvládli také proto, že jsme se více soustředili, oproti domácím, na hokejbal. Musíme v podobném duchu hrát i doma, budeme se favoritovi snažit cestu do dalšího kola znepříjemnit....