Zpravodajství: MATCHBALL MÍŘÍ DO JIHLAVY
Autor: m.kohout - Úterý, 26.04. 2016 - 11:44:31
Téma: HC Jestřábi "A"
HC Jestřábi Přelouč - SK Jihlava 1:3 (1:0,0:1,0:2)
střely 29:30 vyloučení 5:4 využití 1:1
branky: 9.Kubát (Hejhal) - 17.Fiala (Brázda,Smutný), 37.Jobák (Sobotka), 44.Schwarz
sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Menc, Šmíd, Čapek, Štefanský, Michetschläger - P.Svoboda, Moravec, J.Svoboda, Mucha, Hejhal, Kubát, M.Kazimír, Vorba, D.Kazimír - trenér R.Štefanský
V sobotu netradičně až od 16 hodin nastoupili Jestřábi k prvnímu duelu čtvrtfinále proti Jihlavě. Že nebude bývalý ex-extraligový tým pro dravce snadným soustem bylo jasné už po vzájemných zápasech, které spolu tito soupeři odehráli v základní části soutěže.

I tentokrát viděli diváci v Přelouči zajímavé utkání v němž měli o něco lepší nástup hráči v bílo-zeleném. Domácí nakonec vytěžili z dobrého úvodu i první branku když v 9. minutě špatnou Kochovu rozehrávku potrestal nadvakrát Radim Kubát. Jihlavští se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a po inkasované brance to byli oni, kdo diktoval po zbytek první části tempo hry, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Do kabin tak šli o gól spokojenější Jestřábi.
I druhá třetina přinesla vyrovnanou bitvu jejíž vyrovnání přišlo v přesilové hře Jihlavy v 17. minutě. Brázdovo nahození vedle branky totiž dokázal ze vzduchu šikovně usměrnit za Bryknerova záda Fiala. I v tomto případě byla inkasovaná branka spíše budíčkem pro celek, který inkasoval. Domácí zabrali a vytvářeli si během druhé třetiny množství slibných střeleckých příležitostí. Jejich šance ale končily na výstroji brankáře Kocha, nebo na brankové konstrukci jako tomu bylo po střele Petra Svobody. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.
Třetí část již byla opatrnější než obě předchozí a šancí tak na obou stranách ubylo. Slibný brejk měli k dispozici hosté, ale Brykner dokázal střelu do horního rohu branky vyrazit mimo hřiště. Třetí třetina se přehoupla do své druhé části když dostal Jobák přihrávku za obranu a ač tísněn zezadu Stoklasou, dokázal usměrnit míček za záda domácího brankáře - 1:2. Že to byla důležitá branka v tu chvíli věděli všichni zúčastnění... Naši hráči se ještě snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit, ale výsledkem toho bylo špatné střídání a akce, kdy šli dva jihlavští sami na brankáře. Schwarz to vzal na sebe, s Bryknerem si lehce poradil a tak bylo minutu a půl před koncem rozhodnuto.
Diváci pod parkem měli možnost shlédnout zápas velmi dobré úrovně, kterému nechyběla tvrdost, tempo ani šance, jen výsledek nebyl takový, jaký by si většina představovala. Jihlava si tak z Přelouče po výhře 3:1 odváží "matchball".
Petr Brykner: "Je škoda ztratit takový zápas, který jsme dobře rozehráli, vytvořili jsme si i dost šancí ale brankář Koch dnes zachytal výborně. Snad budeme mít v odvetě víc štěstí, zbraně rozhodně neskládáme. Vzhledem k úrovni utkání mě jen mrzí, že se tahle série hraje nesmyslně taky pouze na 2 vítězné zápasy."
Libor Komůrka: "Takový zápas musíme být schopni, při těch šancích, rozhodnout do desáté minuty a Rosťa mohl soupeři o třetině ohřát párek a stihli by na půl šestou Pardubice. Bohužel prostě tlak jsme nepřetavili v góly. Hosté pak otočili dvěma pro nás hodně smolnými góly a už se s tím dalo těžko něco dělat. Hold to budeme muset otočit, nedá se nic dělat. Strach, že pro to neuděláme vše nemám, potřebujeme víc štěstí. Jihlava už dávno není to, co bývala., máme na to."