Autor: m.kohout - Úterý, 19.04. 2016 - 10:39:00
Téma: HC Jestřábi "A"

HC Jestřábi Přelouč - TJ Tatran Třemošná hokejbal 6:1 (3:0,2:0,1:1)

střely 44:15 vyloučení 3:2 bez využití

branky: 5. Moravec (Stoklasa, P.Svoboda), 7. P.Svoboda (M.Kazimír, Moravec), 11. Hejhal (Mucha), 24. J.Svoboda (P.Svoboda, Moravec), 30. Moravec (Stoklasa, Čapek), 33. P.Svoboda - 32. Kepka (Bočan)

sestava: Brykner (35.Dvořáček) - Stoklasa, Menc, Šmíd, Čapek, D.Štefanský, Vorba - P.Svoboda, Moravec, Mucha, Hejhal, M.Kazimír, J.Svoboda, Teplý, Kubát, D.Kazimír - trenér R.Štefanský

V sobotu klasicky od 14:00 nastoupili Jestřábi k druhému utkání osmifinálové skupiny. První zápas byl dramatický až do konce a přestože v něm byli naši hráči lepším týmem, výhru vybojovali až šťastně v samostatných nájezdech.

I tentokrát se čekal bojovný zápas...

Hosté oproti prvnímu zápasu nasadili do branky Matouše Hrdličku, který se měl hned od prvních minut co ohánět, protože domácí přikovali Tatran na jeho polovině a snažili se být tím, kdo jako první vstřelí branku. To se povedlo už v 5.minutě, kdy dokázal míček dorazit přes ležícího brankáře Luboš Moravec. Tato branka přinesla Jestřábům klid na hole a v 11. minutě už to bylo 3:0. Nejprve se po lehkém přistrčení trefil Petr Svoboda a pak se hezkou individuální akcí zakončenou bekhendovým blafákem prosadil Hejhal. Po této brance hosté střídali brankáře, Hrdličku tak nahradil Jásek, který se hned zaskvěl při úniku Moravce.

I druhá část pokračovala podle stejného scénáře. Hosté prakticky nebyli nebezpeční a když už vyrazili do protiútoku, dostávali se jen k náznakům šancí. I proto měli na svém kontě v této části pouhé 4 střely na branku. Naopak domácí měli šancí na "tři zápasy dopředu", ale brankou skončila až krásná kombinace ve 24.minutě, kterou zakončoval do prázdné branky Jakub Svoboda. Když pak půl minuty před přestávkou tečoval Stoklasovu střelu Luboš Moravec přesně k tyči, bylo rozhodnuto. Po dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 5:0.

Hosté se pokusili vstřelit alespoň čestnou branku, což se jim po krátkém závaru v počátku třetí třetiny podařilo z hole Matěje Kepky, který dokázal pohotově prostřelit Bryknera. Za pouhých 11 vteřin už to ale bylo znovu o pět gólů, když Petr Svoboda krásnou střelou vymetl všechny pavučinky v růžku nad lapačkou hostujícího brankáře. Jestřábi dohrávali zápas v pohodě a několik minut si připsal v brance domácích i hrdina prvního duelu Dvořáček. V závěru se po zbytečném faulu hostujícího hráče rozohnil Čapek a zbytek utkání už tak jen odpočíval na trestné lavici. Na našem postupu to už však nemohlo nic změnit a jasnou výhrou 6:1 jsme si dokráčeli do dalšího kola.

Tam nás čeká mnohem težší soupeř a jeden z horkých favoritů na celkové vítězství, tým SK Jihlava - hokejbal

Petr Brykner: "Dnešní zápas se z našeho pohledu nedá hodnotit jinak než pozitivně. Tatran jsme prakticky k ničemu nepouštěli a sami jsme si dobrým pohybem vytvářeli velké množství šancí. Důležité bylo rychlé vedení 3:0, protože s tímhle náskokem v zádech už jsme mohli zbytek utkání v pohodě kontrolovat. Ve čtvrtfinále nás čeká Jihlava a to už bude o něčem jiném... Musíme se kvalitně připravit a pokusit se o překvapení