m.kohout, Úterý, 03.05. 2016 - 13:38:42, Zpravodajství, 286 čtenářů, 3909 bytů

SK Jihlava - HC Jestřábi Přelouč 4:1 (1:0,2:1,1:0)

střely 33:26 vyloučení 5:7 využití 2:1 oslabení 1:0

branka: Příhoda

sestava: Brykner (Dvořáček) - Šmíd, D. Štefanský, Stoklasa, Čapek, Vorba - Kubát, P. Svoboda, J. Svoboda, Příhoda, Mucha, Hejhal, Teplý, Hudec, D. Kazimír, M. Kazimír trenér: R. Štefanský

Do Jihlavy odjížděli Jestřábi po nezdaru z minulého týdne s opravdu těžkým úkolem. Cílem bylo zvítězit v sobotním utkání a tím si prodloužit sezónu minimálně do nedělního dopoledne. Přesně opačný cíl však mělo domácí mužstvo a tak se začátek nesl ve znamení aktivní hry na obou stranách...

Po debaklu vybojované srovnání série
m.kohout, Neděle, 01.05. 2016 - 20:24:10, Zpravodajství, 227 čtenářů, 2486 bytů
HC Jestřábi
Chrudim A- Jestřábi B 12:0 (4:0,3:0,5:0)
střely 60:14 vyloučení 4:3 využití 1:0 oslabení 1:0

Chrudim A - Jestřábi B 5:6
(3:0, 1:3, 1:3)
střely 37:35 vyloučení 7:4 využití 0:1
branky: 22. Raška (Hejhal, Drápalík Mich.) 1:3, 26. Slanina (Raška) 2:3, 27. Hájek (Drápalík Mar.) 3:3, 31. Hejhal (Slanina, Kubát) 4:4, 34. Polák (hejhal) 4:5, 42. Hejhal (Komůrka) 4:6

sestava sobota: Sedmák (v neděli Cidlinský) - Komůrka, Oliva, Lauryn, Mich. Drápalík, Slanina, Raška, Kalousek, Mlynář, Motyčka, Smolík, Hájek v neděli navíc: Hejhal, Hudec, Kubát, Balada, Polák, Drápalík Mar.

V prvním zápase nebylo co řešit po první třetině. V sestavě v jaké jsme byli jsme výborně hrajícím domácím nestačili v ničem a mnohokrát sledovali jejich ukázkové kombinace. Zápas jsme dohrávali smíření s debaklem. Do druhého utkání jsme doplnili sestavu a chtěli jsme konkurovat domácím bojovností, ale začátek byl jako přes kopírák, kdy jsme po chybách ztráceli brzo tři branky. Asi zlomový moment přišel po brance Rašky, kdy se trochu překvapivě domácí začali věnovat diskuzím mezi s sebou a s rozhodčími. Dvě slepené branky, kdy první vybojoval důrazem Raška pro Slaninu a vzápětí "letící peříčko" Hájka, jsme srovnali a byli jsme zpět v utkání. Před koncem třetiny chybně vyhodil Komůrka a hosté znovu vedli. Ve třetí třetině jsme ale hráli výborně a nejprve Hejhal v přesilovce a pak Polák se štěstím otočili skóre. Když si pak ve vlastním rohu elegentně Komůrka poradil s útočníkem domácích, poslal křižnou příhru na Hejhala a ten zvýšil na 6:4, byli jsme blízko. Domácí ještě korigovali Burešem, ale v nervozním závěru jsme si vítězství pohlídali. Zaslouženě.

Komůrka: V prvním zápase jsme byli jen slabý sparingpartner a domácí si dobře potrénovali. Druhý začal podobně, ale nezvdali jsme to a od druhé třetiny jsme byli důraznější a soustředěnejší. Vyzdvivuji moment fair play domácího dobře hrajícího Sýkory, který v prvním utkání sportovně odvolal u rozhodčího faul na svou osobu. Druhé utkání jsme zvládli také proto, že jsme se více soustředili, oproti domácím, na hokejbal. Musíme v podobném duchu hrát i doma, budeme se favoritovi snažit cestu do dalšího kola znepříjemnit....

Finálový den HOKEJBAL PROTI DROGÁM
m.kohout, Pátek, 29.04. 2016 - 07:27:54, Zpravodajství, 253 čtenářů, 3092 bytů
HC Jestřábi

V příloze výsledky finálového dne okresního kola HPD SŠ 2016 hraného v Přelouči včetně foto..

Ve finálové skupině dominovala EDUCA. Tým neztratil ani bod a zaslouženě postoupil do krajského finále, které se hraje 10.5. ve Svitavách. Zajímavostí byla účast Filipa Zadiny v dresu vítězů. Hokejový reprezentant U18 se právě vrátil z MS v USA. Mozarťáci potvrdili svou stabilní formu, ale tentokrát to na celkové vítězství nestačilo. Cestovní ruch se držel své tradice. Sice malý počet hráčů, ale opět postup do finálové skupiny, tentokrát završený bronzem. Elektrotechna tentokrát na medaile nestačila. Všem školám a jejich učitelům (vedoucím) děkujeme za účast a za rok se u nás v Přelouči opět sejdeme.

S pozdravem za HC Jestřábi Přelouč
Martin Šmíd

MATCHBALL MÍŘÍ DO JIHLAVY
m.kohout, Úterý, 26.04. 2016 - 11:44:31, Zpravodajství, 358 čtenářů, 6776 bytů
HC Jestřábi
HC Jestřábi Přelouč - SK Jihlava 1:3 (1:0,0:1,0:2)
střely 29:30 vyloučení 5:4 využití 1:1
branky: 9.Kubát (Hejhal) - 17.Fiala (Brázda,Smutný), 37.Jobák (Sobotka), 44.Schwarz
sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Menc, Šmíd, Čapek, Štefanský, Michetschläger - P.Svoboda, Moravec, J.Svoboda, Mucha, Hejhal, Kubát, M.Kazimír, Vorba, D.Kazimír - trenér R.Štefanský
V sobotu netradičně až od 16 hodin nastoupili Jestřábi k prvnímu duelu čtvrtfinále proti Jihlavě. Že nebude bývalý ex-extraligový tým pro dravce snadným soustem bylo jasné už po vzájemných zápasech, které spolu tito soupeři odehráli v základní části soutěže.

m.kohout, Neděle, 24.04. 2016 - 16:22:29, Zpravodajství, 240 čtenářů, 2770 bytů
HC Jestřábi
Živanice - Jestřábi B 0:7 (0:0,0:5,0:2)
branky: Drápalík Mar. 3, Hudec 2, Oliva, Mlynář
střely 12:26 vyloučení 3:1 využití 0:0
sestava: Cidlinský, Drápalík Mich., Komůrka, Oliva, Navrátil, Raška, Slanina, Hudec, Kalousek, Drápalík Mar., Motyčka, Mlynář, Hájek
Nechtěli jsme připustit opakování podzimní blamáže, ale v první třetině jsme se shledali s úpornou obranou soupeře a branku se nám vstřelit nepodařilo. Do šesté minuty druhé třetiny ale bylo rozhodnuto. To už svítilo skóre 0:5, kdy postupně skóroval dvakrát Hudec a Martin Drápalík a jednou Mlynář a pak jsem si už s chutí zahráli. Ve třetí třetině se ještě dělovkou prosadil Olivier Karlsson a hatrick zkompletoval Martin Drápalík. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně, i když nám body nijak v tabulce nepomohly, tak jsme se doufám dobře naladili na playoff.

Základní skupiny HOKEJBAL PROTI DROGÁM
m.kohout, Čtvrtek, 21.04. 2016 - 20:53:57, 381 čtenářů, 14343 bytů
HC Jestřábi
Tento týden, v úterý a ve středu, se na hokejbalovém hřišti přeloučských Jestřábů odehrály základní skupiny projektu Hokejbal proti drogám. V podrobnostech článku naleznete výsledkovou listinu základních skupin letošního ročníku.
Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a těšíme se za rok zase naviděnou. Postupujícím gratulujeme, ve středu půjde sice "o všechno", ale hlavně si dobře zahrát a pobavit se hokejbalem.
Za pořadatele HC Jestřábi Přelouč
Martin Šmíd

JISTÝ ROZHODUJÍCÍ KROK
m.kohout, Úterý, 19.04. 2016 - 10:39:00, Zpravodajství, 335 čtenářů, 4175 bytů
HC Jestřábi

HC Jestřábi Přelouč - TJ Tatran Třemošná hokejbal 6:1 (3:0,2:0,1:1)

střely 44:15 vyloučení 3:2 bez využití

branky: 5. Moravec (Stoklasa, P.Svoboda), 7. P.Svoboda (M.Kazimír, Moravec), 11. Hejhal (Mucha), 24. J.Svoboda (P.Svoboda, Moravec), 30. Moravec (Stoklasa, Čapek), 33. P.Svoboda - 32. Kepka (Bočan)

sestava: Brykner (35.Dvořáček) - Stoklasa, Menc, Šmíd, Čapek, D.Štefanský, Vorba - P.Svoboda, Moravec, Mucha, Hejhal, M.Kazimír, J.Svoboda, Teplý, Kubát, D.Kazimír - trenér R.Štefanský

V sobotu klasicky od 14:00 nastoupili Jestřábi k druhému utkání osmifinálové skupiny. První zápas byl dramatický až do konce a přestože v něm byli naši hráči lepším týmem, výhru vybojovali až šťastně v samostatných nájezdech.

I tentokrát se čekal bojovný zápas...

Raška otočil kormidlo
m.kohout, Pondělí, 18.04. 2016 - 10:32:21, Zpravodajství, 200 čtenářů, 2286 bytů
HC Jestřábi

Přelouč B - Autosklo Pce B 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

střely 35:33 vyloučení 7:9 využití 2:1

branky: 7. Slanina 1:1, 12. Hejhal (Slanina) 2:2, 30. Komůrka (Hejhal, Slanina) 3:3, 37. Kalousek(Slanina) 4:4, 39. Raška 5:4, 45. Raška 6:4

sestava: Sedmák, Lauryn, Oliva, Komůrka, Slanina, Smolík- Raška, Hejhal, Kalousek, Drápalík Mar., Motyčka, Mlynář, Dekereš, Balada, Hájek

Domácí zaspali začátek a tak již v první minutě nabrali jednobrankovou ztrátu. A začala tím přetahovaná ve skóre. Slanina si sklepl balónek a s přesností mistra kulečníku srovnal. Hosté si pohybem vypracovávali další šance a opět šli do vedení. To v přesilovce dorovnal Hejhal po přihrávce Slaniny. Další branky hostů na sebe nenechala čekat, ale ve vyrovnaném zápase se opět skóre měnilo, když Hejhal v přesilovce nabídl příhru mezi kruhy Komůrkovi. Nástup do třetí třetiny opět vyšel hostům. Naštěstí brzy potom Kalousek pozdravil zívajícího gólmana střelou od modré. Pak vyhrabal zapomenutý míček Raška a umazal polstrování v hostující brance. V závěru se domácí museli bránit přesilovce hostů. Nejprve však bojovný Drápalík vyzobl rozehrávku Pardubic, ale svůj blafák poslal o milimetry vedle tyče. Se stejnou nabídkou pak přišli hosté k Raškovi, zkušený mazák ji nepohrdl a definitivně připsal tři body do našlapané tabulky.

Libor Komůrka: Oproti zápasu s Deltou to bylo úplně něco jiného. Hosté hráli velice kvalitně, ale my jsme se jim postupem času vyrovnali a v závěru je předčili hlavně bojovností a odhodláním. Dnes chválím do puntíku úplně každého. Snad budeme schopni podobné výkony opakovat i v playoff, pro případný úspěch to bude potřeba.

Premiérový domácí turnaj mikropřípravky
m.kohout, Čtvrtek, 14.04. 2016 - 07:44:44, Zpravodajství, 220 čtenářů, 917 bytů
HC Jestřábi starší žáci

Turnaj hodnotíme jako velmi povedený. Měli jsme těžký los, přesto se nám podařilo odehrát dobrá utkání a alespoň jednou zvítězit. Celý den  jsme si užili a všichni hráči zaslouží pochvalu za odvedený výkon. Je trochu škoda deštivého počasí, ale to neovlivníme.  Věřím, že se u nás všem líbilo a těšíme se na další turnaj.

SK Hokejbal Letohrad - HC Roštěnky Přelouč 3:1

"Až na drobné nedostatky jsem relativně spokojen. Tým nám na poslední chvíli oslabily nemoci a prac. povinnosti a přesto se děvčata se startem přeboru popasovala se ctí. Věřím, že do Heřmanova Městce pojedeme silnější a ještě o něco odhodlanější. Naším cílem je alespoň v jednom z turnajů přeboru vybojovat baráž a postup do skupiny A."

1458 článků (146 stránek, 10 článků na stránku)